Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a felsőoktatási szakképzés...

Mi a felsőoktatási szakképzés (FOSZK, FOKSZ, FOSZ...) lényege/haszna?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, ez egy átmenet az OKJ és a diploma között. De mi van azokkal a szakokkal, amelyeket felsőoktatási szakképzés és Ba/Bsc keretei belül is lehet(ne) tanulni? Azoknál milyen hasznot nyújt a két éves szakképzés?

Most nem arra gondolok, hogy így rövidebb a BSc mert beszámítanak tárgyakat, meg nem vesznek fel valakit "rendes" alapképzésre, stb, hanem ha valaki célzottan egy ilyen képzést szeretne elvégezni, azzal mire megy hosszútávon.



2021. márc. 16. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a dolgokat különböző szinten tanulni. Ha például programozást tanulsz, a 3 éves egyetemi alapszakon tömik beléd a matematikát, aminek nagy részére valószínűleg sosem lesz szükséged. De hát egyetem, úgyhogy meg kell tanulni a deriválást, integrálást, és más magasszintű ismereteket. Ha FOSZK-en tanulsz programozást, a 2 év során kevesebb ilyen magasszintű ismeretet tömnek beléd, de lehet, hogy programozásból is kicsit kevesebbet kapsz.
2021. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és FOSZK-en nem kell terjedelmes szakdolgozatot írnod a képzés végén, és nyelvvizsgát sem kell tenned a képesítés elnyeréséhez. (1-es vagyok)
2021. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem merül fel esetleg olyan probléma, hogy a munkáltatók inkább a diplomásokat veszik fel, és nem a szakképzettet, ha azonos területről beszélünk? Hiszen az előbbi mégiscsak egy diploma, plusz valamiféle nyelvtudást is fel tud mutatni (legalább a papírt róla).

Nem kötekszem, tényleg érdekel hogyan kell viszonyulni ehhez az egészhez.

2021. márc. 16. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen a diploma kerül előnyben, egy FOSZK-os papírral szemben.

Egyébként a lényege ez, hogy előbb megvagy vele, de kevesebb tudással. És amit te is írtál, hogy ha akarod, akkor mehetsz utána Bsc-re és beszámítják a kreditet.


Nekem szakgimiben évfolyamba az ment FOSZK-ra, akinek nem volt elegendő pontja.

2021. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én felsőfokú közgazdász asszisztensi végzettséget szereztem, ami magába foglalja többek között a kereskedő, értékesítő, szállítmányozó munkaköröket, amiket elvileg betölthetnék vele.

De hiába tüntetem fel az önéletrajzomban, nem mutat rólam többet, sőt 1-2 interjún nem is értették mi ez..

2021. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha az utolsó két válaszolót nézem, akkor igazából tényleg nincs sok értelme, akkor már vagy egy másféle OKJ, vagy ugyanabból a területből BSc. Köszönöm.
2021. márc. 18. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Ha OKJ és FOSZK között kéne választanod, akkor FOSZK.


De ha tudnál BSc-re menni, lenne időd rá, van motivációd tanulni és úgy alapból szeretnél is egyetemre menni, akkor mindenképpen BSc-t ajánlom.

2021. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaj nem ez volt a kérdés lényege, már egyetemre járok, alapképzésre.:) Csak gondolkoztam valamilyen másoddiplomán, extra képzésen, és így merült fel a FOSZK. De szerintem BSc lesz, vagy ha az nem jön össze, akkor egy hasznos OKJ.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 18. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!