Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra menjek át?...

Melyik szakra menjek át? Megéri egyáltalán váltani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mechatronikai mérnök hallgató vagyok, a negyedik félévnél tartok és úgy érzem, rosszul választottam szakot.

Nincs meg bennem az a motiváció, mint a csoporttársaimban. Folyamatosan nehézségekbe ütközöm, emiatt egyre demotiváltabb leszek.

Mindig mikor nekiállok tanulni, csak a kudarccal szembesülök és rá kell jönnöm, hogy ez a szak nem nekem való.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen szakok vannak, ahol folytathatnám a tanulmányaimat, esetleg jóváírják a tárgyaimat, de nem kell programozni (az elektrotechnikával kapcsolatos tárgyakat is szívesen elengedném :D) ? Illetve így a “végén” megéri-e egyáltalán váltani, vagy csorogjak át valahogy?



2021. márc. 17. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Mi az ami érdekel, sajnos a hasonló szakoknál - ezek főleg mérnöki szakok - már nem igen elkerülhető a programozás - hiába mondanám pl. - a gépész-, villamosmérnökit ott is lesz programozás. Mi az amit szerettél a jelenlegi szakodban, milyen tárgyak?
2021. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne engedd, hogy csoporttársaidat látván elbizonytalanodj, nem mindenki halad egyenlő ritmusban és sok tényező miatt tűnhet úgy, hogy más jobb vagy motiváltabb. Te is vagy olyan jó, mint ők, és ha már megcsináltál 4 félévet, nagy kár lenne elengedni és teljesen újból kezdeni valami mást. Persze ez csak akkor igaz, ha alapból érdekel a mérnöki tudomány.

Én azt tudnám neked javasolni, hogy próbáld megtalálni a szakmában azokat a részeket, amik jobban érdekelnek és utána Msc-n van lehetőséged viszonylag sok helyre átképezni magad. Akár más mérnöki területre vagy azt hiszem a gazdasági szakokra is van valamennyi átjárás.

2021. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Belegondolva nem igazán volt olyan tantárgyam, amit azért csináltam, mert tetszett, inkább csak a kötelességtudat vezérelt. Volt egy-két szabadon választott tárgyam (logisztika, menedzsment), ami viszont sokkal közelebb állt hozzám és ha lehetne, ilyen irányba mozdulnék el, csak gondolom, azt nulláról kellene kezdenem, ennél a szaknál meg már van viszonylag sok teljesített kreditem és alapból 7 féléves a képzés, úgyhogy már kevesebb lenne hátra, mint amennyit eddig teljesítettem. Talán emiatt nehéz a döntés.
2021. márc. 17. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elkezdesz egy gazdasági képzést, szerintem ezeket a tárgyakat is el tudod fogadtatni, ha nem is annyit, mintha egy másik mérnöki szakra mennél, de nem kellene a 0-ról kezdened.
2021. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő hozzászólásokat! :D

Arra jutottam, hogy erőt kell vennem magamon és folytatni ezt a szakot, talán így járok a legjobban.

Megpróbálom ebben a szakban megtalálni a hozzám közelebb álló tárgyakat és azokra összpontosítani, a többit meg túlélni valahogy.

2021. márc. 17. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!