Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni jogi...

Van esélyem bekerülni jogi egyetemre?

Figyelt kérdés
Matekból 2-es vagyok, fizikából és kémiából 3-mas. Ezeken kívül mindenből 4-es 5-ös, történelemből és irodalomból 5-ös vagyok. Viszont az a gond, hogy nem az utóbbi kettőből lesz emelt érettségim, hanem angolból meg biológiából. És az egyetem oldalán azt írják, hogy "a felsorolt vagy nem felsorolt tantárgyak közül minimum 1-et emelt szinten kell teljesíteni". Az mit jelent, hogy nem felsorolt? Mert a felsoroltak között nincs se angol, se biológia. Egyébként 11. osztályba járok gimnáziumba. Szerintetek a tanulmányi eredményeim elgendőek lennének hogy felvegyenek? És akkor most muszáj lenne töriből vagy irodalomból emelt érettségiznem?
2021. márc. 24. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

történelem és

angol v. francia v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Tehát: Ezekből kettő olyan, ami alapján számolják a pontjaidat, és az egyiknek emeltnek kell lenni. Az angol jó lesz emelten, meg írj egy jó töri közepet.

Biológia emelttel ne szenvedj, ha jogra akarsz menni.

Így akkor (angol%-a+töri%-a)*2 (ez ugye max 400 lehet így) + 50 pont az angol emeltre, ha megvan minimum 45%. Ha van még esetleg más nyelvből nyelvvizsgád, OKJ, sport, OKTV, az is ide jöhet még.


A másik fajta pontszámítást ilyen jegyekkel nem ajánlom, inkább a duplázás jöhet be neked.

2021. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel nem sorolt tárgyból van emelt érettségid elfogadják de nem számolnak belőle pontot és többletpont se jár érte tehát ha jogra szeretnél menni az érettségi eredményeid közül az emelt angolt és a törit fogja kiszámolni a pontjaidat a rendszer
2021. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is angol emelttel és töri középpel kerültem be. Ha tudsz, töriből is emletezz és akkor jó eséllyel államira is bejutsz.
2021. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!