Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges 0ról...

Szerintetek lehetséges 0ról felkészülni emelt bioszra és emelt kémiára?

Figyelt kérdés

Én már érettségiztem 2 éve.

Középsuliban 5ös voltam kémiából, nagyon jól ment.

bioszból a tanárom rettentően rossz volt, így nem sok mindent tudtam belőle, de azelőtt (általánosban, tudom régen volt stb.) nagyon jól ment a biosz, mert a tanár is jó volt.

Na már most a tudásom mindkettő tantárgyból eltűnt sajnos.


Tanulni szeretnék még egyetemen.

Szerintetek lehetséges kb 0ról emelt szintre mindkettőből?

90%-ot kéne hogy elérjek mind a kettőből.

Persze nem most azonnal.

Jövőre mondjuk.

Jövő majusig.



2021. márc. 26. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Emelt biosz kb 3-4 hónap alatt lightosban megtanulható.
2021. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha jó képességű vagy, akkor nem lehetetlen. Ami szükséges egy nagyon jó különtanár bioszból és kémiából. Magadtól is nekiállhatsz, de úgy nem hiszem, hogy ilyen erős eredményeid lehetnek főleg kémiából, pusztán azért, mert egy tanár tudja mi az ami nehéz rész és ténylegesen meg kell értetni egy tanulóval, hogy minél több hibázási lehetőséget kizárjatok. A másik, hogy sok időt kell rászánnod, ha 1 év alatt szeretnél felkészülni mindkettőre. A tanár az csak segít és kikérdez, neked kell elolvasnod a könyveket, gyakorolni a számolásokat és oldogatni a feladatsorokat. Ha jól gondolom a #ből állatorvosi a cél. Esetleg számold ki, hogy tanulmányi pontokkal hány pontod lenne,lehet nem feltétlen csak 90%okkal fogsz tudni bejutni
2021. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Műszaki szakközépből (hivatalosan 1 félév biológiával) mentem emelt bioszra 2006-ban. A gimiseknek volt bioszuk, így a suliban volt biológiatanár - felkutattam, előadtam hogy emelt bioszt szeretnék (az orvosi miatt); a Biológia I-II-III-IV, nagy alakú, fehér könyvsorozatot ajánlotta - nem egészen 1 év volt az érettségiig, meglett az emelt bioszból az 5-ös. A történethez viszont az is hozzá tartozik, hogy a vizsgaeredményem 70% körüli lehetett, és nem lett végül meg a kellő pontszám az orvosira. Nem lehetetlen, ha szeretsz olvasni, érdekel, és netán még segítséged is van, akkor meg lehet csinálni.
2021. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Ment a zöld kéz mindenkinek :),

2021. márc. 30. 08:33
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha jó voltál kémiából, menni fog. A kémia csak azon múlik, hogy érted-e vagy sem, ha érted akkor nem is kell sokat tanulni :)

Én most teszek majd belőle emeltet, nagyon jó tanárt kaptam. Sok sikert!

2021. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3-as végül hova jutottál be? Próbálkoztál újból orvosira?
2021. márc. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#3as pontosan mi a címe, vagy ki a szerzője azoknak a könyveknek? Mert neten rengeteg van. És nem találom :/
2021. márc. 31. 08:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Amiből én tanultam, az ez a fehérborítós sorozat, a 4-4 lekerekített négyzettel az elején, IV-est találtam meg online, ez Berend Mihály - Szerényi Gábor - Gömöry András: [link] (de az első 3-at most én se találom, illetve itt a kiadóját sem írja). Ha a szüleim pincéjében esetleg rátalálok, akkor megírom még a kiadót meg az ISBN-t.
2021. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os: Végül angol-japán nyelvtanárnak indultam, de a Bologna-rendszer kirántotta alólam a szőnyeget, és a tanári mesterszakon nem volt már ilyen kombó (az 1 évvel előttem végzettek még az osztatlan képzésben simán felvehették ezt a 2 szakot, mi már nem) - de ez csak a BA végén derült ki, így az angolt nem vittem tovább; megcsináltam a japán MA-t, de nem azzal helyezkedtem el végül. 10 év után megcsináltam a méhész OKJ-t, de méhészekre sincs nagy szükség ebben az országban, úgyhogy szeptemberben most megyek majd villanyszerelőnek. :D Rugalmasnak kell lenni... :D Végülis az elektronika szakközép után ez kicsit hazatérés is lesz most, 20 év után.
2021. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Orvosira utána már nem próbálkoztam amúgy, mert jobban akartam tanár lenni akkoriban. :)
2021. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!