Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi diagnosztikai vagy a...

Orvosi diagnosztikai vagy a biológus szak Bsc a könnyebb? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
(szakváltáson gondolkodom)

2021. márc. 28. 09:10
A kérdező szavazást indított:
Biológia
Orvosi diagnosztikai analitikus
18 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy könnyebb, most milyen értelemben? Szerintem egyik sem az, mert bár a biológia szakról nagyon kevés sejtésem van, de ha minden igaz, ott van minden, ami a bioszhoz köthető és nagyon sokat kell seggelni. Na de ezt egy lapon említeni egy sokkal specifikusabb képzéssel felveti bennem a kérdést, hogy te mindkettőt szeretnéd? Ismerek pár biosz bsc-t végzőt, akik molbiosz mesterre mentek, ahol már sokkal hasonlóbb terültetet tanultak ahhoz amit egy orvosi diagnosztikán tanulsz. Emellett jó tudni, hogy a biosz bsc semmiképp nem lesz elegendő, legfőképpen amiatt, hogy milyen tág.


És akkor most az orvosi diagnosztikáról (ODA-ról) is eleresztenék 1-2 jó szót, leginkább, mert érint. Röviden: Ez a szak nem könnyű. Nagyon nem. Persze én csak azt tudom, hogy a Debreceni Egyetemen mi megy. Szerintem nagyon gyorsan bedobnak a mélyvízbe. Viszonylag sok labor (amikre jegyzőkönyvet kell írni (amit senki nem modja rá, hogy hogy kell írni csak akkor, ha már beadod és visszaküldik javításra), ami rengeteg idő, főleg, ha még a tanár el se magyarázza normálisan, hogy mit kell csinálni :D), nehéz a tananyag, itt magolni nem éri meg, szerintem nem is lehet ép ésszel (az alapozók közül pár finomság a sejtbiosz, molbiosz, mikrobiosz, anat, élettan, bikém), meg vannak az abszolút logikára épülő reálos tárgyak, amikben fizikai ill. kémiai számolás van (első évben orvosi kemián és egy laborismereti tárgy órán úgy érezhettük magunkat sokszor mint aki vegyipariba jár) és sok heti óraszám (pénteken is ülhetsz nyugodtan délutánig egy gyakorlaton) néhány előadás is katalógusos, ergó lógni nem tudsz, a gyakorlatokról és szemináriumokról nem is beszélve. Viszont minden szívás ellenére jó szak mert színvonalas és itt bizony küzdeni kell a kettesért, de ha egyszer görbül és megvan a 60%, az nagyon jó érzes tud lenni. Emellett nagyon sok (jó, hát, pontosan 4) specializáció közül tudsz választani. A legjobb az, hogy a bsc után szinte biztosan el fogsz tudni helyezkedni és nem is csak feltétlen Magyarországon.

2021. máj. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És MIT CSINÁL egy Orvosi diagnosztikai analitikus a gyakorlatban? Hogy kell elképzelni egy napot, egy esetet? Mi a feladatköre?
2022. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!