Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a gyógyszerész szak?

Milyen a gyógyszerész szak?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodom rajta, hogy az orvosi helyett a gyógyszerészetit írom be első helyre, mivel így külső szemlélőként szimpatikusabb. Viszont van pár dolog, amitől tartok. A matematika mennyire nehéz átlagos matematikai képességekkel? Matekból csak négyesre sikerült az érettségim sajnos, nem vagyok olyan jó belőle. Teljesíthető akkor is ha a memóriám sem a legjobb? Elég könnyen elfelejtek dolgokat, sokszor még azt is ami aznap történt velem, szóval nem jó a memóriám.

Egyébként meg minden mellette szól, mert kicsi korom óta tetszik ez a szakma, mindig a varázslókkal azonosítottam a gyógyszerészeket, számomra a legérdekesebb.



2021. márc. 28. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Én egy vegyész vagyok, de több párhuzamos tárgyam van a gyógyszerészekkel (matekos is), amiket ugyanazok a tanárok tanítanak.

Nekem 4-es lett a középfokú matek érettségim, és bár kellett matektanárhoz járnom 1 szemeszternyit, sikeresen lediplomáztam. Szerintem nyugodtan jelentkezhetsz gyógyszerésznek.

2021. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy félév matek volt, teljesíthető szerintem. Inkább kémiás számolások jellemzők kémia órákon, de azokat úgyis sokat gyakoroltatják.
2021. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még azt meg tudnád mondani, hogy mi az a jegyzőkönyv, amit írni kell?
2021. márc. 28. 23:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Laborgyakorlatokon használjuk/készítjük, olyan mint egy munkanapló. Általában leírod az elvégzendő feladatok elvét, a lépéseit majd az eredményeket és értelmezed őket.

Ha ide jelentkezel, rengeteg ilyet kell majd csinálnod, de megszokható, nem olyan vészes a dolog.

2021. márc. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Most már biztos, hogy a gytk mellett döntök.
2021. márc. 28. 23:33
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nehéz, stresszes az egyetem, de a munka gyönyörű 🙂
2021. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!