Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki nappali...

Villamosmérnöki nappali tagozatos MSC-re megéri menni? Nappali MSC mellett gyakornoki munkát vállalni? Vagy inkább menjek el dolgozni főállásba MSC nélkül? Kevesebb mint 1 évem van hátra BSC-n. Vagy esetleg MSC levelező és mellette dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Az egyetem 5 éves volt, lesz és marad. A bolognai rendszert nem azért találták ki, hogy az emberek félművelten munkába álljanak egy fél diplomával, hanem azért, hogy növeljék a rugalmasságát az oktatási rendszernek, és könnyebb legyen szakirányt, egyetemet stb. váltani, ezáltal ne hulljon ki rengeteg ember az egyetemekről. De ha tényleg mérnök szeretnél lenni, akkor járd ki az MSc-t és nappalin. Természetesen megéri. Nappali mellett menj el gyakornoknak 20 órában. Szinte mission impossible, de érdemes kiizzadnod magadból. Utólag már nagyon nehéz lesz visszaülni az iskolapadba, ha később jössz rá, hogy kellett volna az MSc.
2021. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem a tantervet annó, és nem láttam értelmét MSc-re menni. Nekem nem adott olyan pluszt az egyetem az első két év után, ami miatt érdemes lett volna ott maradnom még 2 évet a 3. év után. Nagyban magamra voltam hagyva, netről tanultam már a vége felé, ahhoz meg nem kellett az egyetem. MSc-n újabb matek, gazdasági, stb tárgyak lettek volna, már eléggé elegem lett ezekből. Ráadásul a szakmai tárgyak egy jelentős része ismétlés! Na, meg a semmitmondó diák egyes tárgyakból... Nem győzött meg. Valami hasznosat akartam már csinálni. Diploma után elkezdtem dolgozni, és nagyon sokat tanultam már azóta. Beszéltem olyan kollégával, aki nagyjából egyszerre kezdett velem, ő is megerősített abban, hogy nemigazán látta értelmét az MSc-nek, de beszéltem más ismerőseimmel is a témáról. A válaszok egybehangzóak. Volt olyan, aki azt mondta, volt hogy leszállították a házi ponthatárát, mert kevesen mentek át. Ez BSc-n elképzelhetetlen lett volna.

A BSc eleje igazából a legnehezebb (2,5 év), aztán több önálló feladatot kapsz, felhasználod a tanultak egy részét, és új dolgokat is tanulsz ezalatt. Lesz egy elképzelésed a szakmáról, jó esetben valami kézzelfoghatót is leteszel az asztalra. Aki ezeken túl van, az jó eséllyel megállja a helyét a munka világában is. De fontos, hogy a tanulás ott sem áll meg!

Pár hónap munka után, belenéztem kíváncsiságból az egyik tárgy diáiba, ami MSc-n lett volna. Olyanokkal van tele, amiket a munkám során megtanultam a gyakorlatban. Biztos vagyok benne, ha ezt diákból kellett bolna megtanulnom, akkor kb ugyanott lettem volna, mint előtte.


Hozzá kell tennem, hogy beágyazott rendszerek specializációról van szó, más területekről nem tudok érdemben nyilatkozni.

2021. ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%

Vélhetőleg. Mármint utolsó mondatodra reagálva. Csak a VIK energiás specializációt nézve, azok a tantárgyak/témakörök vannak, amelyek az ötéves képzésben is a "tetején" voltak:

Villamosenergia-rendszer üzeme és irányítása

Fenntartható energetika villamos rendszerei

Hálózati tranziensek

Védelmi rendszerek és méréstechnika

Villamosenergia-piac

Villamosenergia-rendszerek laboratórium 1-2

A matek, hát, ez egy érdekes kérdés, az egyetem arról szól, hogy műszaki problémák modelljét felállítsa valaki, és megoldja a problémákat. A matekkal. :D :D :D Nem kell azzal érvelni, hogy tegnap reggel sem kellett ilyent csinálnom, mert arról beszélek, hogy a képzés erre készít fel.


Maxi egyetértek az első szólóval, pontosabban én továbbmennék, ez a BSC ez a régi főiskolának, ami azért a maga körében egy kompakt, normális változat volt, szóval annak egy half-assed half-baked változata.

2021. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!