Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi nyelvvizsga többletp...

Érettségi nyelvvizsga többletpont ebben az esetben is jár?

Figyelt kérdés
Két tantárgyból angolul érettségizek (töri, informatika) és angol nyelven emelt szinten 60% feletti eredményt érek el. Ez azt jelenti, hogy az érettségi bizonyítványom egyenlő szintű lesz egy felsőfokú c1 es nyelvvizsgával. Ebben az esetben járna 40 pont nekem mivel a felsőfokú nyelvvizsga 40 pontot ér ha minden igaz. (Nem duplázom az angolt és nem is kapok 50 pontot érte mert mérnöknek mennék)

2021. márc. 29. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha magyar rendszerű emelt angol érettségit teszel, azért csak egy B2es nyelvvizsga jár, ami 28 pont. Abban az esetben ér 40 pontot, ha más rendszerű érettségit írsz és azért ténylegesen jár egy felsőfokú nyelvvizsga.
2021. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Két tanitási nyelvű osztályba jártam tehát 40 pont járna. Kérdés, hogy akkor így is jár?


A két tanítási nyelvű nevelés-oktatásban milyen eredménnyel szerezhető nyelvvizsga egyenértékű érettségi bizonyítvány.


A vizsgaszabályzat 54. § (4) bekezdése értelmében a vizsgázó érettségi bizonyítványa, ha a vizsgázó célnyelvből sikeresen teljesítette emelt szinten az érettségi vizsga írásbeli és szóbeli vizsgáit, azoknak minden vizsgarészét, továbbá


a) legalább 60%-ot ért el, és

b) a másik két vizsgatárgyból célnyelven, sikeres, legalább középszintű, vizsgát tett,

felsőfokú (C1) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak minősül.

2021. márc. 29. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen jár. Én is kéttannyelvű iskolába jártam és akinek szüksége volt rá, annak a pluszpontok közé beszámolták a 40 pluszpontot. Viszont érdekesség, ezt nekünk a bizonyítványban nem tűntették fel, hogy a nyelvi érettségi egyenértékű egy C1es nyelvvizsgával, de a rendszer elvileg automatikusan annak vette. (ez német nyelv volt, lehet nálad feltűntetik majd a biziben) Az fix, hogy jár érte a 40 pont így, hogy az angol emelt plusz 50 pontot nem számíttatod be, viszont a sulidban kérdezz rá, hogy ezt miként tudod igazolni a felvin. Valószínűleg azt kell megjelölni, hogy "érettségi által szerzett nyelvvizsga", vagy valami ilyesmi szöveg van ott, ahol kiválaszthatod, hogy milyen nyelvvizsgát szeretnél bevinni a rendszerbe.
2021. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a választ, osztálytársaim nem ezt mondták és nem kicsit ijedtem meg így estére, de így akkor minden rendben lesz.
2021. márc. 29. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ebben biztos lehetsz, ami jár, az jár. (Lehet abba kavarodtak bele, hogy nem jár, amennyiben az érettségi szintjéért kapod az 50 pluszt, de ez a te esetedben nem áll fent. Valamint amikor úgy volt, hogy 2020ban a felsőoktatásba lépésért kötelező lesz egy nyelvvizsga, akkor azt határozták meg, hogy az első nyelvért nem jár pluszpont, VISZONT mielőtt ez életbe lépett volna eltörölték.)
2021. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!