Az egyetemeken ad valami plusz pontot,ha többes állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Nem funkcionál esetleg nyelvvizsgaként?Vagy ér valami plusz pontot?

2021. márc. 31. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem, miért adna????

Attól meg, hogy van másik állampolgárságod, még nem feltétlen tudsz azon a nyelven, vagy ha igen, akkor sem feltétlen olyan szinten, hogy nyelvvizsgaként el lehessen fogadni.

2021. márc. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ibw4x ***** válasza:
96%
nem ad.
2021. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ohh szomorú...azért köszönöm szépen a válaszokat<3
2021. márc. 31. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha jónak érzed magad a nyelvből csinálj még gyors egy nyelvvizsgát.
2021. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
5: az anyanyelvéből elvileg nem nyelvvizsgázhat.
2021. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert kettős állampolgár vagy, nem jár semmi.

De ha pl. a Vajdaságban jártál középiskolába, ott érettségiztél, akkor a szerb nyelvtudásra kaphatsz 28 plusz pontot. Ha igazolni tudod, hogy volt olyan tantárgy, amit legalább 2 évig szerbül tanultál, akkor 40 pontot kaphatsz, szintén nyelvtudásra. Ezekhez nem kell nyelvvizsga.

Erre gondoltál?

2021. márc. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező lehet kevered valamivel. Olyanról már hallottam, több ilyen szaktársam is van, akik pl. Vajdaságiak, vagy Erdélyből jöttek és a sulijukban szerbül vagy románul tanultak bizonyos (vagy lehet mindegyik) tárgyat, és esetleg azon a nyelven is érettségiztek, akkor megkaphatják pl, a szerb, román nyelvvizsgát (vagy az érettségijüket elfogadják annak), és így nekik nem muszáj nyelvvizsgát tenniük a diplomához, de most lehet én is rosszul írom, de valami ilyesmi van az biztos, de az tény, hogy ez sem állampolgársághoz kötött.
2021. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó jól írod, nekem is így lett felsőfokúnak elfogadva az ukrán nyelv. Nem kell hozzá kettős állampolgárság.
2021. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én 8 évig Ukrajnában tanultam és ukránul tanultam pár tantárgyat plusz zeneiskolai végzettségem is va szintén ukránul. Mivel tudnám ezt igazolni?A bizonyítványok megfelelnek?Esetleg oklevelek?
2021. ápr. 3. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!