Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg könyvelőként, telefonk...

Tényleg könyvelőként, telefonközpontosként köt ki a legtöbb jogász?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizem és nagyon gondolkodom a jogi egyetemen, nem az ELTE-n, hanem a Károlin. Ugyanakkor a szüleim nagyon nem támogatják ezt, azt mondják nem lenne biztos jövőm jogászként (ügyvédként szeretném folytatni majd) plusz 30 éves koromig el kellene tartsanak, utána pedig valószínűleg kormányablakban kötnék ki.

Ezenkívül a másik lehetőség azt, hogy mérnöknek megyek (mérnökinformatikus, villamosmérnök, esetleg programtervező informatikus)

Mi a véleményetek erről az egészről?



2021. ápr. 2. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Két teljesen más embertípust igénylő szakma között szeretnél választani. Az egyik opció jó eséllyel hamis. Egy jogász vacak programozó. Egy informatikus mérnök csapnivaló jogász. (Az esetek jó nagy százalékában).

Van időd átgondolni? Érdemes olvasgatni arról, mely szakmákat veszélyezteti a mesterséges intelligencia térhódítása.

2021. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából alapvetően azt szerettem volna érzékelni azzal, hogy nem ELTE-ÁJK-ra mennék, hogy nem vagyok egy zseni alkat, a Károli állami jog is necces lenne, olyan épphogy kategória.
2021. ápr. 2. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem vagy top gimnáziumban top tanuló, akkor nem érdemes a jogot erőltetni. Nagy a túlképzés, óriási a tülekedés. A szüleidnek – bár nem túl bátorítóak... – igazuk van...


Ha csúcsszuper vagy fizikából, akkor menj mérnöknek, különben szívás... ha inkább matekból vagy jó, akkor menj valami programozó szakra...


Ha nem vagy valami jó tanuló, akkor nézegesd meg pl a Metropolitan szakjait. Nem nehéz bejutni és azért lehet ott jókat tanulni.


Mi az, amit a szabadidődben szeretsz csinálni?

2021. ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A legtöbb időmet a számítógép előtt töltöm, vagy sportolok :/

Ezek alapján szerintem megcélzom a mérnökinformatikus képzést.

2021. ápr. 3. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Az sem olyan, hogy "a legtöbb időmet a számítógép előtt töltöm" akkor jó informatikus lennék. Kérdező, nem lebeszélni szeretnélek, de manapság mindenki informatikusnak akar menni, de rengetegen nem alkalmasak rá. Sokan pont az ilyen mentalitásúak közül buknak ki első félévben, úgyhogy ez sem olyan egyszerű, hogy csett, na akkor én informatikus leszek. Ez is egy iszonyat nehéz szak, főleg a mérnökinfó. Viszont, ha nagyon eltökélt vagy, kitartó és érdekel is a programozás, szívesen csinálod a szabadidődben is, anélkül, hogy külön megkérnek rá (ez kb. kötelező, mert nem az egyetemen fogsz megtanulni programozni!!), akkor érdemes lehet belevágni, de különben kínkeserves szenvedés lesz, ha nincs műszaki érdeklődésed és affinitásod hozzá. Én is ezen a szakon vagyok tudok róla mesélni. Tényleg nem egyszerű. Nálunk felbételi után azzal kezdték, hogy 10% (!) végzi el időben és kb. 30% aki egy évfolyamból egyáltalán elvégzi.
2021. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden szakra igaz, hogy akkor van igazán értelme és akkor érsz el sikereket, ha tényleg érdekek, motivált vagy és kitünsz a többiek közül. A joggal sincs semmi baj, ha biztos vagy benne, hogy ügyvéd szeretnél lenni, akkor ne hagyd magad eltéríteni. Egyetem alatt is már el kell menni minél több gyakorlatra, önkéntesek stb. A mérnöki fő talán ilyen szempontból szerencsésebb szak, de ott meg kérdés bírod-e, programozás, matematika stb.
2021. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

joggal akkor mész valamire, ha a szüleid is jogot végeztek, gazdagok és befolyásosak. vagy még akkor se, láttam már rá példát.

ha jövőre mész egyetemre, pont van egy éved kipróbálni, való-e neked a programozás... mondom ezt úgy, hogy sok időt töltök a gép előtt, ahogyan a kisöcsém is, játszunk, videót vágunk, rajzolunk, néha vannak ilyen oldalszerkesztési kísérleteink (ő kódol, enyém a grafika), de a kettőnk közül csak ő tud programozni, én képtelen vagyok lineárisan és három percnél tovább koncentrálni, márpedig ahhoz odaülsz és írod-írod-írod, hibát keresel és javítgatsz.

2021. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Attól függ, hiszen ha nem megy neki az emberi jog védelme.... Vagy, nem tud olyan jól érvelni, akkor mivel nyílván ért a Matekhez, kénytelen olyan munkát választani, amihez nagyja részt ért. De, nem minden esetben van ilyen.
2021. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!