Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik szakmát tudom kitanulni 1 év vagy kevesebb idő alatt?

Figyelt kérdés

Én jövőre érettségizek, tehát 2022 szeptemberétől tanulnám majd. Utána egyetemre is szeretnék majd menni, de előtte ki akarok hagyni egy évet, hogy egy tanfolyamot elvégezzek, tehát olyat szeretnék amit el is tudok végezni az alatt az 1 év alatt, nem akarnám az egyetemme párhuzamosan csinálni. Mivel most változtak az okj képzések, és már nem az a rendszer van, ezért kérdezem, hogy ezek közül majd melyiket tudom 1 év alatt elvégezni, vagy még kevesebb idő alatt?


-fodrász

-kozmetikus

-cukrász

-pék



2021. ápr. 3. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
1-2 éves képzések ezek. A kozmetikus biztos 2 éves, mert egy olyan hirdetés pont szembejött velem. És csak technikumban lesz lehetőséged tanulni. A nive.hu-n nézz körül
2021. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pedig én úgy tudom, hogy van olyan kozmetikus tanfolyam ami 1 éves, ma több ilyet is láttam, ahol azt írja 12 hónap. Itt van néhány, ahol ezt írják:

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 3. 22:12
 3/11 anonim ***** válasza:
A dátumokat nem tudom láttad-e. Év elején megszűnt az OKJ-s rendszer és mindent bevontak a közoktatásba. Ilyen gyorstalpaló tanfolyamok már nincsenek. Ezért már csak és kizárólag középiskolák és azok érettségi utáni képzéseiben lehet szakmát tanulni.
2021. ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És a linkeket, amiket küldtél megnéztem én is. Ezekben is benne van, amit én is írtam, hogy csak iskolarendszerben lehet tanulni már. Nem olvastad el eléggé
2021. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4-es, hogy érted, hogy iskolarendszerben? Tanulnom kell az összes tantárgyat és csak úgy csinálhatom meg a tanfolyamot, vagy ha nem abba a szakközépbe jártam akkor nem is mehetek érettségi után már oda? Vagy a középiskolai diákokkal kéne tanulnom, nem tanulhatom felnőttekkel, külön felnőttképzésen? Vagy hogy kell az iskolarendszert érteni?
2021. ápr. 3. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a szakmát már technikumokban és szakközépiskolában tanítják. Vagy rögtön általános után ilyen helyen folytatod a tanulmányaidat vagy gimnáziumban. Az első opciónál az évek alatt megtanulod és még maradhatsz 13. évre. Gimi után érettségivel választhatsz. Vagy nappalin tanulsz vagy estin. A nappali olyan, mintha menne tovább az iskola, de itt te nem csatlakozol be azokhoz, akik már sok éve tanulják. 0-ról kezded azokkal, akik még jelentkeztek. Estin is ugyanígy, csak ott délután/este vannak az órák. Nappalira csak 25 éves korig járhatsz, az állam finanszírozza az első 2 szakmádat, viszont nappalin kollégium jogosult vagy még, családi pótlék is jár, illetve azt hiszem az összes szakmánál ösztöndíj is jár (de ebben most nem vagyok 100%-ig biztos). Szóval a lényeg, hogy érettségi után bárhova járhatsz, ami indít ilyen képzést. Illetve mivel van érettségid, már csak a szakmára iratkozol be és csak azt kell tanulnod, itt már nincsenek közismereti tárgyak.
2021. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nive.hu-r olvasgasd át

Illetve pontosítom magam, mióta a techinkumos rendszer van, nem tudom, hogy az ötödév választható-e, régen így volt a szakgimnáziumoknál.

2021. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lényeg kérdező, hogy aki felnőtt fejjel szeretne valamit még tanulni, el lett lehetetlenítve ezzel a 2 éves iskolarendszerű kakival. Ne mondjátok nekem azt, hogy a 2 êv alatt valaki vérprofi lesz a képzés miatt mert nem hiszem. Ez az egész nem erre van kitalálva.

Aki anno egy X szakmát 8 hónap alatt tanult meg az hogy csinálta? Hogy tudták a fejébe tenni azokat az anyagokat amiket most 2 évre húztak el? Vagy kevesebb tudást szerzett aki csak 8 hónapig járt? Á, dehogy...most a 8 hónapi 1 évnyi anyag 2 év alatt lesz leadva és a kutya nem mondja majd meg hogy ez régen máshogy volt mert a most kezdők honnan is tudnák milyen volt a régi OKJs képzés.


A felnőttek, családos embereknek biztos csökken majd a létszáma ezeken az ízében....khm....

2021. ápr. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 év alatt csak akkor elvégezhető, ha Szakgimnáziumban tanultál és onnan folytatod. Ha gimnáziumba jársz már nem lehet 1 év alatt szakmát szerezni. Vagy rászánsz két évet, vagy bizony együtt csinálod az egyetemmel.
2021. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dávid ***** válasza:

Minél kevesebbet tanulsz, annál kevesebb a fizu. :/

Egy virágkötő 120 nettót keres, egy 3 éves CNC forgácsoló vagy 3 éves ápoló ennek a háromszorosát keresi.

2021. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!