Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nincs már lehetőség...

Tényleg nincs már lehetőség egy szakma gyors letételére?

Figyelt kérdés

Vállalkozást szeretnék indítani, amihez kell a papír. Na most, ahogy nézem ezek a dilettáns, most sok csúnya szó következne, ha lehetne. Megszüntették az OKJ-t és már csak 2 éves iskolarendszerben lehet tanulni.

Se időm, se kedvem 2 évig ott bohóckodni feleslegesen.

Nem akarok beképzelt lenni, de valószínűleg én taníthatnám a tanárt a szakmára 10+ év tapasztalattal, mert ő valószínűleg csak elméletben találkozott vele, gyakorlatban nem csinálta nap mint nap.

Plusz akik kikerültek eddig az iskolából, konkrétan meg kellett tanítani a szakmára, mert nem sok közük volt hozzá, csak volt róla papirjuk, hogy ők azok, ennyit a képzésről.

Gondolom nincs lehetőség, csak vizsgát tenni?

Vagy egyéb megoldás?



2021. ápr. 6. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírnád milyen szakma az sokat segítene. Például ha hegesztő vagy megcsinálhatod a nemzetközi minősített hegesztő vizsgát, ahhoz nem előírás a tanfolyam, de egy cukrásznak vagy asztalosnak megint mások a lehetőségei, szóval ezt így nehéz megmondani.
2021. ápr. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Digitális nyomtatás, vennék saját gépeket és vállalkozásba kezdenék.

Szükséges képzéseket néztem, tematika alapján már első órán felakasztanám magam, amikor telepítsük a photoshop programot lenne egész nap a téma és közben egyenként járna oda a tanár a next gombot megnyomogatni, mert valami ITanalfabéta elakadt.

2 évig csak unatkozni járnék be.

2021. ápr. 6. 03:03
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy milyen iskola, de van az a pénz, amiért meggyorsítják neked az ügymenetet.

Más lehetőség nem nagyon van.

2021. ápr. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon helyes hogy így van. Így is rengeteg a kókler, hát még tanfolam nélkül mennyi lenne. Nem tudom mit szólnál hozzá, ha téged egy olyan orvos műtene meg, aki soha nem járt orvosi egyetemre, csak pont egy vizsgát jól meg tudott csinálni. Arról ne is beszéljünk, hogy ha csak lenne egy vizsga és azzal lehetne papírt kapni, sokkal több lenne a lefizetés/megbeszélés/haverismerősétátengedés.
2021. ápr. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Az OKJ véget ért, végig kell seggelni az iskolarendszerű képzést.

Nagyon helyes hogy megszüntették a kéthetes, de hivatalos végzettséget és papírt adó gyorstalpalókat, mert teljesen komolytalan volt az egész.

2021. ápr. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%
Hálistennek tényleg!
2021. ápr. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Konkrétan melyik okj szakma kellene neked?


Több helyen be lehet még csatlakozni a papíron tavaly elindult csoportokhoz.

2021. ápr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem könnyű alázatosnak lenni, és visszaülni az iskolapadba. De ha mi menedzserek vissza tudunk ülni az MBA programba szintén 10+ év tapasztalattal, és ott tudunk alázatosan, szerényen viselkedni és igyekezni tanulni, akkor neked is menni fog. Én garantáltan tudnék neked sok újat tanítani még a saját szakmádban is, pedig én csak egy mezítlábas marketinges vagyok.
2021. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó szerintem a kérdezőnek is igaza van. Az okj tanfolyamok nagy része eddig is csak arról szólt, hogy a kezedbe nyomtak egy papírt és kész. Nem tanultál semmit, nem értettél semmihez, nem szereztél semmilyen tapasztalatot és ez valószínűleg nem fog változni attól, hogy elhúzzuk a képzést. Csomó szakmát meg is szüntetnek, összevonnak stb., egy felnőtt, önálló, dolgozó ember pedig ritkán engedheti meg magának, hogy iskolarendszerű képzésben tanuljon évekig. Az egyetemhez hasonlítani vagy orvosokkal példálózni meg szerintem pláne felesleges, nem sok köze van hozzá.
2021. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit késve jutott eszedbe, tavaly minden iskola hírdették, hogy dec. 31-ig van lehetőség még utoljára. De, ha van olyan suli,ahol még indult sima OKJ tanfolyam decemberben, őket hívd fel, mert elvileg még talán csatlakozhatsz elindult csoporthoz. Minél tovább húzod az időt annál kevesebb esély lesz rá.
2021. ápr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!