Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy nem élvezem annyira a tanulást?

Figyelt kérdés
Bármit előveszek hogy tanuljak, nem élvezem, de nem is utálon. Viszont egy idő után azt érzem hogy kényszerből csinálom. Mert muszáj, mert hasznos, mert kell a magas fizetés, nem pedig azért mert én azt annyira elvézem neg akarom. Ti hogy vagytok ezzel? Tegyük fel hogy a szakmátokat tanuljátok. Normális az hogy szívesebben leülnék gépezni mint tanulni? De rákényszerítem magam hogy nem szabad, tanulnom kell. Oké hogy érdekel is valamiennyire, de sokszor marhára nehezemre esik leülni és tanulni
2021. ápr. 6. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Persze, egyrészt nyilván nem érdekel minden, amit tanulsz, másrészt az agy nem igazán szeret dolgozni, jobban elvan élvezetes, de kevés erőkifejtést igénylő dolgokkal (lásd: gépezés), mint aktív erőfeszítést igénylőekkel.

A másik, hogy a gép, telefon használata, a folyamatosan pörgő új információk megdobják az agy dopamin-szintjét, míg a papírról tanulás, valamiben elmélyedés nem igazán. Az agy pedig szereti a dopamint, nem szívesen mond le róla, ezért unalmas a tanulás, a többi tevékenységgel szemben.

2021. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ez akkor nem jelenti azt hogy ez azért történik mert az adott szakma nem érdekel, hanem általánosan a tanulás nem érdekel vagyis, vagyis kevés dopamint ad. Szóval ez normális.
2021. ápr. 6. 18:04
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval mindig kényszerítenem kell magam a tanulásra és minden egyes nap erőt kell vegyek magamom hogy lerakjam a telefont vagy a számítógépet és leüljek tanulni, ez a legtöbb embernél így van.Mégis később szereti azt a munkát amiért keservesen és kínszenvedéssel tanult.Szóval mégis kifizetődik az a sok évnyi szenvedés(tanulás). A legtöbb embernek kevés az akaratereje és beelégszik egy betanított gyári robotmunkával,amit élete végéig csinál.
2021. ápr. 6. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, én azt javaslom, ha tanulnod kell, akkor aznap az legyen az első. Ne nézegesd a telefont ébredés után, hanem kezdj a tanulással, amire fix időt szánj, pl 1-2 órát. Ez segíthet koncentrálni, plusz érdemes olyan dolgokat keresni, amik segítenek a tanulásban: járkálás, hangosan felolvasás, szövegkiemelő, saját jegyzet készítése, bármi, ami kicsit aktívabbá teszi a dolgot.
2021. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!