Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen tanácstalan vagyok!...

Teljesen tanácstalan vagyok! Kollégium, szobatárs viszony, többi lent!?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy én hangosan tanulok, felmondva magamnak az anyagot újra és újra amíg meg nem tanulom. Eddig nem volt gond ezzel, itthon ez nem zavar senkit, akár éjfélig is tanulhatok stb. Viszont a következő évtől egyetemre megyek, ahol is kollégiumban fogok tovább lakni. (Nincs messze az egyetem a lakhelyemtől annyira, de sokkal kényelmesebb lenne a kollégium, mivel nagyon ki tud fárasztani a buszozás.) Szóval a szobatársammal sem akarok konfliktust, ha éjszakánként is tanulnom kell, hogy zavarja a hangos tanulásom. Nincs keretem albérletre, muszáj a koli. Bízzak az isteni gondviselésben, hogy megértő szobatársat kapok? Valakinek valami tapasztalat??

2021. ápr. 7. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Hát engem napközben is zavarna😀, ez eléggé egyénfüggő. Én pl csak teljes csöndben tudok tanulni. Én dühös lennék, de szerencsére én közel lakok az egyetemhez. Vannak egyébként hangosabb termek, ha jól tudom, így kolin belül is, ahol lehet hangosabban beszélni. De persze téged is megértelek, mert én sem tudom csak magamba mondani az anyagot. Esetleg közös albérlet vkikkel, vagy felsőbb éveseket is megkérdezhetsz.
2021. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
99%
Tudtommal egyetemi kolikon nincs takarodó szóval kimész este a szobádból és keresel egy üres féreglyukat ahol tudsz tanulni hangosan.
2021. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Engem is zavarna. A szobában szerintem pofátlanság lenne ezt csinálni, de nincs takarodó, reméljük kijárási tilalom se lesz, keress magadnak egy helyet erre a célra.
2021. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hangos tanulás napközben is zavaró. Az hogy éjflig vagy hajnalig tanulsz nem probléma, valószínűleg mindenki ezt fogja ott csinálni. De kb. minden kollégiumban van valami közösségi helység, ahol senkit nem fogsz zavarni. Az más kérdés hogy ha lemegy a vírushelyzet minden közösségi szoba újra a mértéktelen italfogyasztás helyszíne lesz, és te nem fogsz tudni figyelni miattuk.
2021. ápr. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A kolikban van tanulószoba, könyvtár, lehet helyet találni erre is, ha máshol nem akkor a szomszéd parkban
2021. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!