Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még esélyem pszichoterapeu...

Van még esélyem pszichoterapeutának lenni?

Figyelt kérdés

Őszintén sose az iskolai tananyagon járt a fejem, kiskoromba lógtam kint(amikor anyám elengedett a könyv felől, csak a biológia meg természetismeret érdekelt), meg rajzoltam szakállat Henrik királynak meg Kálmánnak, aztán kvázi kocka voltam, majd az alkohol jobban elvette a figyelmemet, persze lexikális tudásból elvégeztem a szakmát, mivel általánosba elég kemény tanáraim voltak, kivéve angolból, így hát a szakma könnyen ment, aztán jött az érettségi, persze már szakmán 14 évesen rájöttem, hogy elég a tanárra figyelni, csak ugye nyilván hogy a lányok jobban érdekeltek, majd ugye érettségin is inkább barát nőztem mintsem tanultam, mondhatni ba*tam az egészre, meg nem egy hű de elit iskolába tettem, még osztályelső is voltam ivásból és du*ásból mert odafigyeltem, ami kész vicc.

Szóval eddig volt egy szakmám meg egy alap érettségim, egyetemhez kellő emeltek és 0 idegennyelv tudással.

Aztán ugye elmentem dolgozni, mint jó magyar ember a gyárba, majd megfigyelték hogy tudok dolgozni (remélem anyámnak nem mondták), aztán némely főnök baszogatott, a másik meg előléptetett, persze papíron szépen nőtt az alapbérem ami a gyakorlatba kitesz pár tízezret, bár nem a pénz a lényeg tudom, de egy gyári munkásnak az a motivációja, na meg az a csaj akit szilveszterkor felszed, meg a jól megérdemelt szabadnapi piálás, mert mi más, ha nem az.

Aztán megelégeltem az egészet (mert a munka büdös, a csaj meg dobott) és beiratkoztam egy másik szakmára, ott szépen elkezdtem tanulni, persze itt is elindult a románc, de az szarul végződött, majd jött a Joker Covid19 korlátozások formájában, a tanulás copi+pasera váltottak, meg persze ez egy kicsivel komolyabb iskola, én meg a jó gyári munkás aggyal szépen le a lejtőn, persze a jegyekbe nem mutatkozik meg hogy szart se értek, a jegyekre meg ot a ctrl+f kiskapu, mert egyébként nem is érteném, persze szépen ellustultam, úgy mint tán még soha, aztán most itt vagyok "elvileg" tanulóként.

Ha vége ennek a Covid hisztinek lenne értelme tanulni, felkészülni egyetemre? Persze ha egy szakmába nem bukok bele, kész vicc az egész. Lehet totál gatya vagyok, nem köt le a tömény elmélet, pláne ha gyakorlat sincs hozzá, az viszont igen ami érdekel és/ vagy jól magyarázzák, legyen az bármi, csak ne tánc vagy foci.

Ez az egész már akkor megfogalmazódott bennem, mikor rájöttem 13-14 évesen hogy mi is az a Pszichológia, mert természetesen jó magyar szokás szerint tudtam annyit róla, hogy az akihez a hülyék járnak.

Lenne értelme egy rakat emelt érettségit csinálni, tanulni, nyelv vizsgázni így 22 évesen, meg lehetne bírni anyagilag az egészet?



2021. ápr. 9. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Jó nagy troll vagy 🤣🤣
2021. ápr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Te tudod, hogy téged mennyire érdekel és mennyire vagy elszánt.

A tankonyvtar.hu tele van felsőoktatáshoz készült letölthető tankönyvekkel: kezdheted az ismerkedést ezzel: [link]

3+2 éves képzés a minimum. Magas a ponthatár és nehéz lesz vele elhelyezkedned, mert túlképzés van belőle. Ahhoz pl terapeutaként dolgoz, további képzést kellene végezned: [link]

2021. ápr. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Emeltek nincsennek* nem egyértelműen fogalmaztam az alap érettségi vessző után.
2021. ápr. 9. 00:34
 4/10 A kérdező kommentje:
Én 11 évvel számoltam minimum, ezzel tisztában vagyok.
2021. ápr. 9. 00:35
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Egy pszichoterapeutának minimum 14 évig kell tanulnia (3 év BA + 2 év MA + 4 év klinikai szakképzés + 5 év pszichoterapeuta képzés), és sokan nem is egyből egymás után csinálják meg őket, ezért több időbe is telhet. A BA diploma feltétele jelenleg legalább egy komplex középfokú nyelvvizsga, az MA diplomáé pedig legalább 2 komplex középfokú nyelvvizsga, amiből az egyik mindenképpen angol. Innentől kezdve viszont tulajdonképpen minden képzés fizetős. A klinikai szakképzésre ráadásul nehéz bejutni, mert kevés embert vesznek fel egy évben, és már rendelkezni kell olyan munkahellyel, ahol lehet gyakorlatot végezni.

Persze pszichológus lehetsz MA diplomával is, de úgy maximum tanácsadást tarthatsz "egészséges" embereknek. Az öt éves egyetemi képzés viszont elég nagy hangsúlyt helyez az elméleti oktatásra mindegyik egyetemen, úgyhogy ne úgy képzeld el, hogy valós helyzeteket játszanak el az órákon vagy folyton mentális problémákkal küzdő emberekkel beszélgetnek. Sokat kell olvasni, időnként beadandókat írni, prezentációkat csinálni stb. Ha nem megy az, hogy néha többszáz oldalas könyvekből kell vizsgázni egy félévben kb. 6-8 alkalommal, akkor viszont lehet, hogy nem neked való ez a dolog. De persze kellő elhivatottsággal mindent meg lehet oldani, ha nagyon akarja az ember.

2021. ápr. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“Lehet totál gatya vagyok, nem köt le a tömény elmélet, pláne ha gyakorlat sincs hozzá“


Én még csak most fogok végezni az első évvel, azt tudom mondani, hogy tömény elmélet, gyakorlat csak elméletben gyakorlat. A gyakorlaton az történik, hogy elemzel egy cikket és azt fél órában prezentalod a többi diák illetve tanár előtt. Tehát én ezt nem nevezném gyakorlatnak de hát, az egyetem úgy gondolja. Na, a statisztika az kemény gyakorlat viszont, az az egy ténylegesen az. SPSS és JASP keményen.

2021. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy cikk alapján azért egy egész egyént elég lehetetlen megfejteni.
2021. ápr. 16. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichológia témájú cikk nem arról szól, hogy egy egyént elemeznek benne. Először lehet, hogy ennek kéne utánanézned, mielőtt egyetemre akarsz jelentkezni. Legalább középfokú angol nyelvtudás pedig nélkülözhetetlen a főleg angol nyelvű cikkek értelmezéséhez, úgyhogy arra is rá kéne feküdni.
2021. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Huh, szerintem te távolról sem látod, hogy milyen cikkek vannak pszichológia szakon követelményeként. Nézz utána pl ennek: Döntési heurisztikák társas dilemmahelyzetekben ( egy szociálpszichológia gyakorlatra készít valaki ebből prezentációt a szakon)
2021. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú angol pedig tényleg minimum. Magyarul nem nagyon tudsz kutatni pl egy beadandóhoz vagy házihoz vagy az előbb említett előadáshoz. Sőt, tulajdonképpen nem tudsz mert sok magyar is angolul publikál
2021. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!