Könyvek mérnököknek?

Figyelt kérdés

Mérnöknek készülök, és szeretnék még egyetem előtt kicsit belelátni a dolgokba. Tudnátok ehhez segítséget ajánlani? Könyvek, tanulmányok, bármi.

Előre is köszönöm!



2021. ápr. 9. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves vagy és milyen mérnöknek készülsz? Ennek függvényében tudok néhány tippet adni.
2021. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, és gépészmérnöknek vagy ipari termék- és formatervező mérnöknek szeretnék tanulni.
2021. ápr. 9. 12:56
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Én nem kifejezetten ,mérnöknek tanulok, de sok közös tárgyunk van velük. A fizikát nagyoin fontos alaposan tudni. Nálunk a Budó Ágoston könyvekből kellett tanulni. Elektronikát (bár az nektek nem tudom mennyire lesz), azt pedig a Ulrich Tietze – Christoph Schenk: Analóg és digitális áramkörök című könyvből.
2021. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én nem könyvekben gondolkodnék a helyedben, egyetemen se nagyon használunk már könyveket. Inkább nézegesd Stépán Gábor videóit a Videotoriumon. 1000× hasznosabb, mint bármilyen könyv.
2021. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom ki pontozta le a 4-est, de Stépán tanár úr videóit tényleg nagyon érdemes nézni, már csak azért is, mert jó eséllyel úgyis fogod majd, legkésőbb a mechanikás tárgyak számonkérései előtt :)


Egyébként a nem szakirányhoz köthető fő tárgyak, tárgycsoportok gépészen körülbelül a mechanika (statika, szilárdságtan, dinamika, rezgéstan), matematika, anyagtudomány (anyagszerkezettan, fémek technológiája, polimerek), műszaki ábrázolás és gépelemek (műszaki rajz, CAD, gépelemek I-II.), hőtan, áramlástan. Ilyen témákban lehet érdemes nézegetned.


Ha viszont egyetlen könyvet kéne mondanom, akkor Dr Házkötő István: Műszaki 2D-s ábrázolás c. művét ajánlom. A géprajz mindkét szakon végig fogja kísérni az egyetemi és szakmai pályafutásodat, ráadásul első féléves tárgy, és előszeretettel szórják belőle a népet. A könyvben ráadásul a legalapabb dolgokat gyártástechnológiából, gépelemekből is érinti. Meg sem kell venni feltétlenül, neten megtalálod pdf-ben.

2021. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ki pontozza le a válaszokat? Már félek ideírni bármit, mert vannak egyesek, akiknek ez a mániájuk, hogy a segítő szándékú válaszokat is lehúzzák, de miért? Mire jó ez? Olyan, mintha szándékosan hiteltelenítenék a válaszadókat.


Elnézést az offért, de ez nagyon zavaró.


Kedves kérdező, az is hasznos lehet, ha a választott egyetem szakának tantervét megnézed és (nálunk legalábbis) a legtöbb tantárgynak van weboldala, ott is találhatsz tantárgyakhoz tartozó könyveket, ha érdekel (persze így kicsit macerásabb, de pontosabb választ kaphatsz), én írtam egyébként egy másik választ is itt, de azt is lepontozták. Köszönöm az illetőknek, lehet ezt is lepontozni. 🙄🙄😥

2021. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Számomra minden válasz hasznos volt, köszönöm szépen😊
2021. ápr. 10. 09:00
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Valaki kibukott egy mérnöki szakról, és pontozással kompenzál. Pedig ő a hülye :/
2021. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy mérnöknek a leghasznosabb könyvek egyike a Pattantyús: Gépek üzemtana. Ezt mindenkibe bele kellene verni vagy így, vagy úgy. :D
2021. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!