Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki két szakot végez el...

Aki két szakot végez el nappalin, hogy tudja kivitelezni?

Figyelt kérdés

Aki két szakot nappalin végez el, az hogy tudja ezt megcsinálni? Miből telik rá neki és hogy van mindenre energiája?

Ismerek olyan embert, aki elvégezte a filozófia szakot meg valami ÁOK-os szakot is és mindkettő nappali volt, sőt, még PhD-ra is ment. Egy laborban kísérleteket végzett és volt, hogy 2 kísérlet között meg beült egy filozófia órára.

Meg olyat is ismerek, aki elvégezte a magyar alapszakot, de mellette két minort végzett, történelmet és filozófiát. Mindegyik elég tanulós szak, úgy értem, hogy sokat kell olvasni, tanulni, beadandót írni. Azért ez időigényes, akkor is, ha nem orvosi egyetem. Ugyanez a személy azt is megcsinálta, hogy két mesterszakot végzett, az egyik évben a kettőt párhuzamosan, másik évben külön.

Olyanra is láttam példát, hogy azt hiszem ÁOK-on OKLDA szakot végzett és utána valami mérnökit.


Az ilyen embereknek hogy van mindenre energiájuk? És anyagilag miből engedhetik meg maguknak?

És aki levelezőn tanul egy másoddiplomáért, ő hogy tud felkészülni meg tanulni munka mellett? Attól még, hogy az órákra be tud ülni, meg is kell tanulni az anyagot valamikor.

Lehet, hogy én vagyok buta másokhoz képest, csak nem tudom elképzelni.



2021. ápr. 9. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag fixen eltartjak oket, ami pl. a szakok onkoltseget illeti (vagy diakhitel). Nalunk turizmus-vendeglatas + pszichologia, es szinten orvosi utolso evei + pszichologia is volt. Hat nyilvan jo eszuk van hozza, nagyon-nagyon jo idobeosztasuk, ossze tudjak legozni a 2 orarendet neptunban, es lehet, h csak gyakorlatra kell jarniuk, ami 4-5 ora/felev, es lehet, hogy egy napra suritheto. BTK-s szakokat nem nehez halmozni annak, aki eleve okos, mert hiaba van tobb szaz oldal szakirodalom, ha par oldal csak a lenyeg. De nehany ilyen szakon nyilvan kotelezoket se kell olvasni, mert ki vannak jegyzetelve, akar elozo evek zh-i, vizsgai is beszkenelve, minden tetel kidolgozva... Meg pl. ott a kreditelismertetest, szoval lehet, h eleve nincs annyi targyuk, vagy pl. filozofiabol mar megvan a megfelelo alapmuveltseg, nem ott talalkozik vele eloszor.
2021. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én btk- n voltam két szakos, nem igazán terhelt meg. Tudtam volna mellette még dolgozni is, de annyira lehetetlen időpontokban voltak az órák, hogy az nem igazán ment.
2021. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!