Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytorász szak után általáno...

Gyógytorász szak után általános orvosi?

Figyelt kérdés
Jelenleg elsőéves gyógytornász szakos hallgató vagyok. Tudom, hogy még nagyon messze van a diploma, viszont kiskorom óta érdekelt az orvoslás, végül a pályaválasztáskor más irányba terelődtem, és gyógytornász szakon kötöttem ki. Azóta időről időre megkérdőjelezem, hogy "mi van ha" mégis orvosira kellett volna mennem, annak ellenére, hogy élvezem azt is, amit most tanulok, és szeretnék ezen a szakon lediplomázni. Tudom, hogy az orvosisok mindent sokkal részletesebben tanulnak, mint mi, és tanulnak teljesen más dolgokat is, viszont érdekelne, hogy szerintetek lehetséges-e, hogy később munka mellett (ha minden jól megy, 22 éves leszek, amikor diplomázom) elvégezzem az orvosit, és pl. reumatológus/ortopéd szakorvos legyek, mennyire éri meg ezzel "kiegészíteni" a gyógytornát, esetleg lesz-e egy nagyon kicsi előnyöm, hogy valamilyen (nyilván áokhoz képest elenyésző) szinten tanultam anatómiát, élettant, klinikumot...? Előre is köszönöm a válaszokat, és ha valaki elolvasott:)

2021. ápr. 10. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
99%
Szia! Szerintem előnyödre válik, mert nem lesz számodra idegen az anatómia annak ellenére, hogy nem olyan részletesen tanulod. 22 évesen még nem késő elkezdeni az egyetemet, viszont kalkuláld bele, hogy ha be is kerülsz államira, mivel a gyógytornász szakkal már elfogyott jópár féléved, így lesznek félévek amiket saját zsebből kell állnod. Ez nem kevés félévente 1.5 millió. Szerintem orvosi mellett elég nehéz dolgozni ahhoz, hogy ekkora anyagi háttered legyen. Úgyhogy a helyedben átgondolnám, lehet jobb lenne még most az elején otthagyni a gyógytornász szakot, hogy maradjanak államis féléveid. Viszont van ismerősöm, aki eredetileg orvos szeretett volna lenni, gyógytornász lett belőle és azt mondta, ha tehetné sem változtatna, annyira szereti a munkáját. Gondold át neked melyik áll a szívedhez közelebb.
2021. ápr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én sem hagynám ott, szerintem "jobb"rájuk nézni 😀, azért ennyire nem készítik ki őket, sem az egyetemen, sem a munkahelyen.
2021. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat! Igen, az anyagi oldal mindenképp egy hátráltató tényező...

Viszont a pozitívumok, amiket írtatok, megnyugtatóak, mert nagyon kevés támogatást kapok a szakválasztásom mellett, eléggé lenézik a környezetemben a gyógytornászokat, és ez nagyon demotiváló tud lenni.

2021. ápr. 10. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ezt úgy lett volna a legjobb csinálni, hogy először orvosi, és aztán a gyógytornasz szak, mivel ha az orvosit elvégezted, akkor már gyt-n nagyon sok tárgyat el tudsz fogadtatni,(fordítva sajnos nem lehetséges) és annyi dolgod lenne, hogy fizeted a félévi 300k-t és bejársz néhány gyakorlati órára,(mozgástan talán?) és ezt tudnád csinálni munka mellett.

Vagy ha elvégezted a gyt-t, és utána mész orvosira, persze, ismerős lesz a tananyag, de ugyanúgy újra végig kell szenvedned ezeket a tárgyakat, ugyanúgy ott kell lenni gyakorlatokon.

Nem tudom, hogy van-e emelt biosz és kémia érettségid, azt se, hogy hány pontod van, de mondjuk csináld úgy, hogy ez a félév után, (vagy legkésőbb 3. félév után)passziváltatod magadat, februárban leadod a jelentkezésedet, és készülsz az érettségikre. Ha nem vesznek fel, akkor folytatod a gyt-t.

Szóval ezt tényleg gondold át, mivel az orvosi nem egy közgazdász képzés, ahol 200k-t se kell fizetni félévente, hanem milliós tételekről van szó.

2021. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

#4-es vagyok.

Egyébként, az orvosokon kívül az összes más egészségügyi dolgozókat lenézik, pl.: a fogorvosok nem igazi orvosok, a gyógyszerészek csak pénztárosok, az ápolónők diplomás sz*rpucolók, a mentősök csak “robotok” (gondolok a mostani esetre, amikor feljelentették a mentősöket, mert megálltak két percre kaját venni) stb. De ez a társadalmi probléma Magyarországra vall, mindenki, aki egészségügyi dolgozó, az külföldön jobban tud érvényesülni. Speciel Németországban nagy szükség van gyógytornászokra.

Ja, és Amerikában sok ilyen fiatal, “csitri” (bocsánat a kifejezésért) leányzó tanul ápolónőnek/orvos asszisztensnek, mivel társadalmilag ezek a szakmák el vannak ismerve, és kimagaslóan jól fizetnek, míg Magyarországon... inkább hagyjuk.

2021. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!