Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 év alatt hogy készüljek fel...

2 év alatt hogy készüljek fel az orvosira a 0 ról ?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, dolgozok 1 éve, van megtakarított pénzem, és mindig is érdekelt az orvosi, de sajnos a kémia tudásom egyenlő a 0 val, mert gimnáziumba, nagyon rossz tanárt kaptunk, és semmit nem tanultunk.. nekem meg nem volt önszorgalmam hozzá. De most szeretnék befektetni ebbe, tanulgatok magamtól, de ezt kevésnek érzem.Tippek, hogy kezdjek neki? Esetleg tudtok ajánlani könyveket amik nektek segítettek ? Kémiából és bioszból is. Úgy hogy laikusként is megértsem

2021. ápr. 11. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2%
Mégis hogy gondolod, hogy a semmilyen szintről versenyezz a felvételin orvosira jelentkező színjelesekkel? Az ország legnehezebb egyetemére egyáltalán hogy jut eszedbe jelentkezni a nulláról?
2021. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem értem, még is melyik kérdésemre válaszoltatok ? Ha nem tudtok normálisat válaszolni, még is minek írtok ? vagy ennyire unatkoztok? szar az életetek ?
2021. ápr. 11. 14:07
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy gondolom 0 szintről esélytelen egyedül felkészülni, ha komolyan gondolod, akkor keress mindkét tárgyból különtanárt, ha mindkettőből nem is kémiából mindenképp. Annak felel számolás, sokat kell gyakorolni és sokkal könnyebben megérted a logikáját egy tanár segítségével. Én még fakt mellett is különóráztam és sokan mások is így tesznek. Biosz könyvekből a Mozaik 10,11,12őt és Nagy Etele összefoglalóját ajánlom, Kémiára Mozaik 11,12 Villányi könyvek, és az Ötösöm lesz kémiából könyvek. Valamint mindegyikből sok sok érettségi feladatsor gyakorlása, így van esélyed, a 80-90% körüli értékekre, amivel esélyes a bejutás.
2021. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Kémiából Villányi Attila könyveit, biológiából a Mozaikos tankönyveket, illetve Szerényi Gábor munkáit mondják jónak.

Viszont a helyedben végiggondolnám, hogy jó ötlet-e az orvosi - nem akarlak lebeszélni, csak azt szeretném, hogy tisztában legyél az előnyökkel és a hátrányokkal is, mielőtt döntesz. Az orvosi egyetem 6 év, ami alatt (az első 2-3 évben mindenképp) nehéz mellette dolgozni. Van-e terved arra, hogy ezalatt miből fogsz élni? A másik, hogy kikerülve az egyetemről szinte csak elméleti tudásod lesz, a szakvizsgáig hosszú és rögös az út. Az egészségügy nagyon hierarchikus, és sajnos a fiatal, tapasztalatlan kollégákkal nem mindig bánnak méltányosan a feletteseik. Ha Magyarországon végzed az egyetemet állami ösztöndíjasként, akkor egy bizonyos időt kénytelen leszel itt dolgozni. Az eü. szolgálati jogviszonyban (ha ez megmarad addig) ezt azt jelenti, hogy bizonyos időre vezényelhető leszel az aktuális kormány kénye-kedve szerint. Tény, hogy a munkahelyed viszonylag krízisbiztos, nem halnál éhen orvosként, viszont a fizikai és lelki terhelést 40-50-60 évesen nem úgy fogod viselni, mint most. Én orvos vagyok, és ha visszamehetnék az időben, mást választanék. Ebben nyilván az is benne van, hogy 18 évesen sajnos nem rendelkeztem még kellő önismerettel, hogy jól tudjak dönteni, de vannak olyan dolgok is, amiket az ember csak akkor érez át, ha már benne van a sűrűjében.

2021. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Tehát 20 éves vagy, és két év múlva jelentkeznél orvosira?


Lehet elsőre nem vesznek fel, sokakat nem vesznek fel elsőre, mert két emelt kell, és jól kell megírni, 80-90% körülire.


Majd ha elkezded, leszel kb. 23 éves, 6 év egyetem, a csúszás sokaknál reális, tehát lennél kb. 30 éves mire végeznél, ekkor kezdenél el dolgozni nagyon alacsony fizetésért olyanok mellett, akik 24-25 évesek. Majd rezidens, szakvizsga, jó ha ha leszel 35 mire, szakorvosként kezdenéd el az életed. Ami szerintem elég kemény, 35 évesen már jó karriert lehet befutni más szakmában, magas fizetéssel.


Nem lebeszélni akarlak, csak érdemes végiggondolni, hogy megéri -e.


Persze orvosokból hiány vagy, így még annyira nem is gond az életkor, de laza 5 - 6 éve lemaradásban lennél. Ami nem lehetetleníti el az orvosi pályádat, csak megnehezíti.

2021. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a kor és "élettapasztalat" előny!

Keress tanárt (vagy korrepetáló kémiás diákot)

2021. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, bárki mondja, hogy korodból adódóan ne próbáld meg, ne hallgass rá. Orvosis vagyok, és másodéven van 35 éves évfolyamtársam is, akinek első (mérnöki) diplomája/munkája már nem volt a szerelme, rájött, hogy ő igenis orvos akar lenni.

Az elméletet biológiából meg lehet tanulni, ajánlom a mozaik könyveket, illetve a [link] oldalt. Szerintem előbb minél jobban az alapokat tanuld meg, illetve szerintem fontos, hogy utánaolvass különböző oldalakon mi miért, hogy van.

Kémiából szerintem nagyon fontos lenne egy magántanárt megkeresned. Igaz az elmélet ott is nagyjából elsajátítható, viszont szerintem a számolások megértéséhez egy tanár sokat hozzá tud tenni.

Vannak érettségi felkészítő kurzusok (30 fősek kb), ezeket nem ajánlanám, mert ott már alapból úgy tanítják, hogy az embernek van alaptudása.

És az utolsó, legfontosabb: minél több érettségi feladatsort oldj meg, mert minden évben vannak ismétlő feladatok, feladattípusok.

És igenis fel lehet készülni 2 év alatt!

Hajrá!

2021. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Magántanárral készülj mindenképpen! Kémiát és biológiát nyomasd, azokból emeltezz, mert a fizikának 0 hasznát veszed orvosin.

És igen, 2 év alatt bármire fel lehet készülni, ha odateszed magad.

Kemény lesz, de sok sikert kívánok.

2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
74%

Aranyosak ezek a fotelharcosok akik le akarnak beszélni, hogy túl öreg vagy, meg hogy lehetetlen ennyi idő alatt felkészülni. Ne foglalkozz velük.


Én 32 évesen, 12 évvel az eredeti érettségi után, diplomával és 7 - más területen - munkával töltött év után döntöttem úgy hogy orvosira szeretnék járni.


Kémia:

Mozaikos 11-12-es kémia könyvvel és feladatgyűjteménnyel kezdtem, párhuzamosan a teljes Khan academy kémia könyvtárral. Minden fontos dologról Anki kártyákat készítettem.

Ezután Otosom lesz kémiából, az összes feladat megoldása. Már az előző fazisok alatt megoldottam 3-4 érettségit, a példatár után pedig sorban az összes többit. Ha valamit elrontottam kártyát csináltam rá és pár héttel később újra megoldottam.


Biológia: nagy etele felé összefoglaló, és feladatgyűjtemény, majd az összes eddigi érettségi megoldása. Mindenről anki kártya.


Kémia 97%, Biológia 91%. (Tavaly tavaszi eredmények, így sajnos csak írásbeli.)


Egyetem mellett nehéz dolgozni, ebben igazuk van. Én informatikai pályán voltam eddig, így most is ebben dolgozok heti 5-10 órát, ez gond nélkül belefér.


Ha ez az álmod, szard le a sok fotelharcost és csináld :)

2021. ápr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9es,melyik egyetemre jársz??
2021. ápr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!