Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kozmetikai termékeket kik...

A kozmetikai termékeket kik gyártják?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni, hogy milyen végzettség kell ahhoz, ha ilyen kozmetikai termékek fejlesztésében szeretnék részt venni? Nem csak sminkekre gondolok, hanem mindenféle bőrápoló termékre.

Utána néztem már és igazából találtam egy szakot, de az szerintem nagyon ritka szak, itthon tuti nem létezik (az a neve amúgy, hogy Cosmetic Science), szóval gondolom, hogy itthon úgy működhet, hogy elvégzek egy vegyész vagy vegyészmérnöki, esetleg gyógyszerész szakot és utána olyan helyre jelentkezek, ahol ezzel foglalkoznak és kitanulom a dolgot?

Csak kíváncsiságból megnéztem egy ilyen nagy kozmetikumokat is gyártó cég honlapján az álláskínálatot és ott szóltak hirdetések a fentebb írt végzettséggel rendelkezőknek, de szerintetek melyik szakkal megyek a legtöbbre? Egyáltalán itthon lehet ilyennel foglalkozni, van rá kereslet? Ennek pont nem néztem utána, de nem tudom, hogy Magyarországon van-e ilyen területen gyártás vagy minden behozott termék...


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2021. ápr. 11. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Főleg vegyészmérnök, bizonyos termékeknél (szájkozmetikumok, hajápolószerek, stb.) kutatóorvosok is. Magyar cégek akiknél találsz konkrét állásajánlatokat pl. Florin Cosmetics, Caola.
2021. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fejlesztést ma már minden területen csapatok végzik. Kell valaki, aki kikutatja, hogy mondjuk a bizmut jó hatással van a hajhagymákra (kitalált hülyeséget írok nyilván :) ), neki értenie kell az élettanhoz, úgyhogy orvos, gyógyszerész vagy biológus.


Aztán valahogy ezt a bizmutot valahogy fogyasztható formába kéne hozni. Itt lép elő a vegyészmérnök, aki tudja, mit kéne mellé tenni, hogy egy gyártható, sokáig eltartható, jó felszívódású krém legyen a termék.


Végül ezt az egészet le is kell gyártani, ott is van szükség fegyészmérnökre.


Gyártás van Magyarországon, hogy fejlesztéssel foglalkoznak-e, azt nem tudom. A vegyészmérnök és a gyógyszerész is jó választás, még akkor is, ha menet közben változik az érdeklődésed.

2021. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!