Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságtudományi szakra...

Gazdaságtudományi szakra készülök, miből érdemes érettségizni?

Figyelt kérdés
A gazdálkodás és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás szak érdekelne. Tudom nagyon magasak a pontszámok, hiszen a legnépszerűbb szakok, ezért arra lennék kíváncsi miből érdemes érettségizni emelt szinten. 5. választható érettségi tárgyként bármit lehet választani, olyat is amit a szak nem írt elő, vagy bármit? Mik a legcélszerűbb választások? Angolból biztosan emelt szinten szertnék és még a történelmen gondolkodtam, mennyire nehéz? Előre is köszönöm <3

2021. ápr. 14. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

5. tárgyként bármit választhatsz, amit tanultál suliban vagy teszel belőle osztályozóvizsgát.

Én a törit javaslom az angol emelt mellé, választottnak meg valami egyszerűt, infó, hittan, társadalomismeret, ilyesmit.

2021. ápr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én 5. nek infót ajánlanám. gazdmenen elfogadják, és könnyű jó eredményt elérni közepen. nekem 96% lett, azt is viszem most tovább.
2021. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A történelemen gondolkodtam én is, csak kicsit félek tőle, mert azt mondják elég nehéz, de nincs mit tenni. Informatika sajnos nem az erősségem, ahelyett mondjuk jó lenne a földrajz vagy valami más?
2021. ápr. 14. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem nehéz, ha alapvetően érdekel a töri és rászánod a szükséges mennyiségű időt.

Földrajz is jó természetesen, ha úgy érzed, abból magasabb %-ot tudsz elérni.

2021. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Matek emelt is nagy segítség lehet, de akár csak egy sima fakultáció is belőle. Nemzetközi gazdálkodásra ami nagyon fontos, hogy a belépő egy B2es nyelvvizsga valamiből (az angol, vagy bármilyen emelt nyelv ezt kiváltja), és érdemes ötödik tárgynak is nyelvet választani, mert a diplomához két nyelvvizsga fog kelleni. Természetesen ez, hogy miket válassz nincs ilyen szinten megszabva, de később nagyon jól jöhet.
2021. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jó vagy földrajzból, vagy tudod használni a józan paraszti eszedet, akkor én biztos, hogy azt próbálnám meg emelt szinten, tönkre se kell magad benne tenni. Gazdasági földrajz része pl pont kapóra is jön.
2021. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!