Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Óbudai Egyetem Villamosmérn...

Amigossperanto kérdése:

Az Óbudai Egyetem Villamosmérnöki Karán van az újonnan érkező Bsc-s hallgatóknak éveleji fizika/ matek felmérő, mint a BME-seknek?

Figyelt kérdés
A BME VIK és az OE KVK közt vacilálok már jó ideje. Sajnos vagy nem sajnos, de a BME-s szint felmérőket gyakoroltam már és nem túl bíztatóak, mert ezeknek a felét se tanultam itt a gimnáziumban. Itt ugyanis nem a műszaki irányba terelik a gyerekeket, hanem inkább a humántárgyak felé. A matek példák felét sem értem, mert a tanárom nem vélte fontosnak ezeket tudni, ahogyan a fogalmakat sem és sok minden mást sem. Eddig a legjobb a matekból nekem 30/10 pont lett, ami sokat elárul az eddigi oktatásról. Lehet mondani, hogy én vagyok a hibás, de kérdem én, hogy nem azért van az iskola, hogy ott tanítsanak? Vagy csak azért járunk oda, mert a "gyárba jó lesz az!" mentalitásért? Matek fakultációra jártam, de sajnos a hiányos felkészítésnek köszönhetően, hamar le kellett adnom, mert az alap dolgokat nem tanították meg nekem.

2021. ápr. 14. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy megsértődve kéne lenned az iskolai oktatás színvonalán, rajtad kívül soha senki nem gondolta azt, hogy egyszerű gimisként majd jól felvételizik.

Legalább belekóstolsz kissé a tempóba, őszig pont annyi időd van, mint amennyi az első félév tanulmányi ideje, és a első félévben úgyis átmennek a gimis anyagon, ha felzárkóztatásról van szó, tehát azt te is megteheted szeptemberig. És mivel az egyetemen nagyjából úgyis elvárás a tananyag önálló feldolgozása, hát legalább ahhoz is odaszagolsz. Az én laikus véleményem szerint bőséges példaanyagon át lehet megtanulni az anyagot, illetve felmérni a tudást, hát a középiskolás matek és fizika pont az a tárgy, amelyek bővelkednek példatárakban. Előkapsz egy jó példatárat, mint a Pálfai, meg a Dér-Radnai-Sós, és témakörönként mész végig egyszerűtől a cirkalmasabbakig, ami háttér nem világos az általánosból, azt az elméletet hozzáveszed (őszintén, mennyi az, összesen ötven oldal a négy évre? na jó, egyenként fizikából is meg matekból is).

2021. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem azzal van bajom, hogy megtudom-e tanulni, csak az, hogy akkor minek járok be? Egyedül is tudnék tanulni. A felmérővel kapcsolatba az a bajom, hogy nem az egyetemre készítenek fel, hanem arra, hogy majd elmenjek a gyárba, mert oda felesleges tudni bármit is. A matekkal sose volt bajom, mert szerettem és ment is, de az érettségi előtt állok és ha nem néztem volna a feladatokat, akkor nem jöttem volna rá, hogy mekkora elmaradásban is vagyok. Egyedül rettenet nehéz ezt behoznom és akkor itt merülnek fel az egyenlőtlenségek diák-diák közt. Valahol elejétől a végéig leadják az anyagot, itt meg csak megkapargatják a felszín szőrét és csodálkoznak, hogy az érettségik itt olyan rettenetesen sikerülnek. A fizikára nincs panaszom, a tanár nagyon odaadóan és lelkiismeretesen tanít és pontosan tudja, hogy a tantervben előírtak az egyetemre édes kevesek lesznek, ezért felhozott minket arra a szintre, hogy aki egyetemre megy az boldoguljon. De ugye a fizika a matekra épül, ezért még abból is felhozott minket valamelyest, mert szánalmasan állunk. Olyan fogalmakat nem tudunk, hogy mi az a polinóm-mononom, amiket egyetemen elvárják, hogy tudjuk, de 2 ember helyett nem tud dolgozni.
2021. ápr. 15. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a gyár ez a fóbiád, a többi is elég értelmetlen, kár volt ennyit írnom. :D
2021. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Én a Kandóra szavazok egyértelműen. A BME-n feleslegesen leszel agyilag roncs mire elvégzed.
2021. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

VIK-es vagyok, ezzel a mentalitással no offense, de felesleges idejönnöd. Senkit nem érdekel a háttered, van aki mat.spec.-es osztályból jött, van aki nyelvi tagozatosból. Ugyanaz az anyag és ugyanúgy meg kell tanulnia mindenkinek, csak ha kevesebb a hozott tudásod, jobban fogsz szívni.


De nem is értelek, ha tudod, hogy micsoda hiányosságaid vannak, akkor ahelyett, hogy a sulidat szidod (amit talán ott is hagyhattál volna, bár nem vagyok tisztában az életeddel, de iskolát váltani néha nagyon nem hülyeség), inkább ülj le és tanulj. Leadtad a fakultációt, pedig a semminél gondolom többet ért. Nagyon sok segédanyag van az interneten, matekingen az egyetemi anyag is elérhető, ez nem háttér, hozott tudás meg mindenféle kifogás kérdése, hanem az akaraté. Akaraterőre márpedig kva sok szükséged lesz, ha mérnök akarsz lenni, pláne, ha a bme-n szeretnél végezni.


Nagyon sok mindent meg kell tudnod érteni magadtól is, bár tényleg borzasztóan sok segédanyag van ingyenesen a neten, ha úgy van egy jó matekos ismerős/magántanár sem lehet rossz, ne add fel/ne hárítsd a felelősséget. Ha mérnök akarsz lenni, erős matekos alapokra van szükséged, nem lesz időd a szemeszter során a hiányosságok pótlására ÉS az új anyag megtanulására együtt.

2021. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5. A faktot a tanár alkalmatlansága miatt kellett leadni és a nem megfelelő felkészítés miatt. Napi 4-5 órákat csak a matekot tanultam, mert az előtte lévő tanár nem vélte fontosnak, hogy tudjuk a legalapvetőbb dolgokat, mint a szögfüggvények illetve a fogalmakat sem. Iskolában tanár és tanár közt is van különbség. A fakton, akik az osztályomból mentek oda, mindannyian kettesre álltunk és nem a mi hibánkból, könnyü ránk mutogatni és hajtogatni, hogy "A tanár nem hibás". A tanár részegen jött be az órák többségére, semmit nem magyarázott el, mindent rosszul írt a táblára és érthetetlenül. Kérdem én, hogy akkor most itt én vagyok-e a hibás? Az iskolaváltás 11. Osztályban már nem lett volna jó lépés hiszen 11.-be ha átmegyek másik iskolába, akkor szerencsésebb esetbe olyan helyre kerültem volna, ahol hozzám képest méginkább le lettek volna maradva, de rosszabb esetbe olyan helyre, ahol sokkal előrébb jártak volna, mint én. Nem szeretek lutrizni, ne haragudj. A faktot amúgy akik az osztályomból mentünk, mind leadtuk, mert hiába fakt, de annál még a semmi is jobb volt, mert nem buktunk meg egy részeges barom és az inkompetens előde miatt. Képzeld mai napig magam pótlom a hiányosságaimat, de el kell szomorítsalak, ez nem 2 perces munka úgy, hogy suli mellett pótlom és nem csak a matek van nekem, hanem sok más tárgy is. Az alapoktól kellett pótolnom a hiányosságokat, és ezt tanári segítség nélkül teszem, mert sajnos nem engedhetem meg magamnak a magánmatek tanárt, az iskolaiak segítsége többet árt mint használ, így az felejtős. Egy magam szelektálom ezeket az infókat az ígyis kevés szabadidőmből. Szerintem teljesen jogosan vagyok felháborodva az oktatási rendszeren.
2021. ápr. 16. 13:28
 7/10 A kérdező kommentje:
A mérnökséggel kapcsolatba pontosan tudom, hogy mi vár rám és ez aggaszt a legjobban, mert mennék én oda nagyon szívesen csak sajnos emberből vagyok én is és nem tudok 9 felé szakadni, hogy az egyik felem pótolja az elmaradást, a másik az új anyagot tanulja matekból.
2021. ápr. 16. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen esetben az igazgatónál, vagy a tankerületnél kellett volna panaszt benyújtani, hiszen részegen senki nem taníthat. Esetleg azt tudnám tanácsolni, hogy felvételizz 1 év múlva, vagy passziváltass 2 félévet, mert biztos középiskolai alapok nélkül nagyon nehéz lesz.

Van amúgy bevezető matematika, én jártam rá, sokat szerintem nem ért, de tanárfüggő (meg plusz 2 kredit sosem rossz). Amúgy akkor sem történik nagy baj, ha nem sikerül ez a matekteszt, mert kiválthatod a bev. matek elvégzésével, illetve pótlási lehetőség is van a félév végén.

2021. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A panasztól nem javult volna meg a helyzet. Tanár hiány van az országban és csak én ittam volna a levét ennek, a legjobb lépés a leadás volt, mert egy profi tanáet kaptam. Elejétől a végéig tanít csak ugye utolsó 1 évbe ez már nevetségesen keveset ér.


Átgondolom a javasolt dolgot, de azt nem értem, hogy ezt miért nem tanítják itt a középiskolába? Általános iskolába érdekes delkészítettek a gimnáziumra minket alapvetően és így az életre is. (Magyar órákon megtanultuk azt, hogy hogyan kell egy csomagot/ levelet megcímezni/feladni; hogyan kell egy csekket kitölteni, hogyan kell a hivatalos ügyeket elintézni) Hiszen most innen megyünk egyetemre valamennyien, és szerintem kötelesség egy kis utat mutatniuk és nem a mélyvízbe bedobni minket, aztán ha jó képességűek/ talpra esettek vagyunk, akkor nem fulladunk meg és egyből megtanulunk úszni, ha meg nem, akkor megfulladunk.


Köszönöm a tanácsot! És az útbaigazítást, már most sokkal többet segítettél, mint itt bárki más az iskolám tanárai közül.

2021. ápr. 16. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kandó, egyértelmű


Nálunk felzárkóztató kurzusok is vannak matekból, középiskolás fizikából.


BME-n nem tudom, hogy ez hogyan megy, de ott az "elit" gimnazisták is hullanak. Kandón, ha becsületesen tanulsz, azért bőven teljesíthető a képzés.


Üdv, egy harmadéves Kandós


F

2021. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!