Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék így bekerülni...

Hogyan tudnék így bekerülni egy orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok és megfordult a fejemben, hogy orvosi egyetemen szeretnék továbbtanulni, de informatikai iskolába járok, ahol nem tanítanak se biológiát, se kémiát. Az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak bekerülni egy orvosi egyetemre, hogyan lehetne megoldást találni rá? Illetve azok véleményére is kíváncsi lennék, akik voltak már ilyen helyzetben.

2021. ápr. 15. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Három opció van:

1. Iskolaváltás, osztályozóvizsgákkal a kimaradt anyagokból, keményen odatéve magad az utolsó évben, hogy fel tudj készülni emelt érettségikre.

2. Vendégtanulói jogviszony olyan iskolában, ahol tanítják ezeket, szintén elég keményen tanulva, hogy 12. végén tudj belőlük érettségizni.

3. Kihagysz egy évet érettségi után, önállóan/tanárral/tanfolyamon felkészülsz a 2 emeltedre, amik darabja kb 40-45 ezer ft (mivel eddigre már lesz érettségi bizonyítványod, ezért fizetős), ezeket leteszed májusban, és így mész tovább.



Ha évek óta nem tanulsz bioszt-kémiát, én a harmadik opciót javaslom. Drágább mint az első kettő, de több időd van felkészülni.

2021. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni hányadikos vagy 10/11? Mehetsz ebből az iskolából is orvosira, csupán nehezebb egy olyan helyről, ahol nem tanulsz bioszt kémiát/fizikát. Ahhoz, hogy felvegyenek kötelező emelt szinten érettségizned biológiából és szintén emeltezni kémiából vagy fizikából. Itt inkább a kémiát ajánlják, mivel az fontosabb lesz az egyetemen is. A felkészüléshez mindenképp különtanárt fogadj, ha nincsen fakt a sulidban, egyedül sokkal lassabban haladsz és nehezebb megérteni főleg a kémia számolásokat. Ha bírod a suli mellett, akkor 12. után leteszed az érettségiket és ha jó pontjaid lesznek felvesznek. Ha nem bírod,akkor suli után 1 évig csak erre koncentrálj és érettségiz ebből a 2 tárgyból. Ahhoz, hogy bejuss nagyon jó 80% körüli eredményeket kell elérned, de nem lehetetlen. Ha kérdésed lenne még, írj nyugodtan, esetleg tudok könyveket ajánlani.
2021. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#2 Tizedikes vagyok.

2021. ápr. 15. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Akkor még a suli mellett is van időd elkezdeni 2 év alatt bőven fel lehet készülni. 1 év alatt csisszesnek mondanám, de ez a két év szerintem plusz energia befektetéssel sikerülhet.
2021. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Viszont tisztázd magaddal, hogy biztos orvos akarsz e lenni, ha csak most fordul meg a fejedben nagyon nehéz dolgod lesz később. Sok ismerősöm aki nem gyerekkora óta tisztán látta hogy orvos lesz, már az első évben abba is hagyta
2021. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Válts egy olyan sulira,ahol tanítjak a biológiát és a kémiát is.
2021. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Én a fakt választás leadási határidejének a hetén döntöttem el, hogy orvos szeretnék lenni. 2 hónap múlva végzek...
2021. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!