Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés az egyetem otthagyása?

Jasmine999999 kérdése:

Jó döntés az egyetem otthagyása?

Figyelt kérdés
Második félévem fogom most befejezni nemzetközi tanulmányokon nappalin, állami ösztöndíkasként. A kitünő érettségi után nem gondoltam, hogy ennyivel nehezebb lesz az egyetem. A szakomban se voltam teljesen biztos, igazából rábeszéltek. Most úgy érzem nem fog menni a diplomához szükséges két nyelvvizsga és nagyon szenvedek tanulás terén is. Az online oktatás miatt nem jöttem rá, hogy mennyire menne ez nekem, mivel nem bent írtuk a vizsgákat, így az ingyenes elhagyási lehetőségem ugrott. Ráadásul az okj-k is már több évesek lesznek. Teljesen tanácstalan vagyok és elveszett, hiába görcsölök és keresgélek, fogalmam sincs mi lenne a helyes döntés. Felsőbb éves ismerőseim nincsenek a vírus miatt, nem tudom kitől megkérdezni ez mennyi pénzzel járna.

2021. ápr. 15. 19:03
 1/4 anonim válasza:
98%

Nem lesznek több évesek az OKJ képzések. A legtöbb 2-3 év, mint eddig az érettségivel rendelkezőknek. Semmivel nem vagy elkésve. Elvileg ha 2 féléven belül hagyod ott az egyetemet, akkor nem kell visszafizetni az állami támogatást. Én úgy tudom, hogy akkor kell, ha a második félév lezárul. Javítson ki, aki máshogy tudja!


Ne érezd emiatt rosszul magad! Én 4 szakot próbáltam ki, ebből 3-at otthagytam és most a negyedik szakom után is még csinálni fogok egy OKJ-t és inkább abban szeretnék dolgozni. A húszas évek a legtöbb ember életében a keresésről szólnak.

2021. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Ha otthagyod és 1 éven belül új képzést kezdesz el, nem kell visszafizetni semmit, de ugrott 2 támogatott félév. A nemzetközi tanulmányok amúgy sem egy piacképes szak, én nem csinálnám az biztos.
2021. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben otthagynám, főleg azért, amit a #2 írt.
2021. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy sajnos tipikus esete annak, amikor valaki egy jó érettségivel vagy akár kitűnő érettségivel megy egyetemre és azt hiszi az is hasonló lesz.

Aztán jön a pofon hogy köszönő viszonyban sincs a kettő.


Hogy amikor azt mondja egy egyetemista hogy egy nehezebb vizsgára simán kell annyit tanulni mint kb az egész érettségi 5 tárgyára az nem kamu.


Azt hozzá kell tennem azert hogy nem tudom mashol mi van, én PTE-s vagyok de nekem meggyőződésem hogy amúgy az online oktatás alatt sok tárgyból sokkal nagyobbak a követelmények, sokkal több a beo, feladat, miegymás. Ránk is ránkzúdították.


Viszont azt is hozzá kell tennem hogy azok a hallgatók akik most elsősök tehát távoktatásba kezdték sajnos olyan értelemben nagyob megszívják, mert sok esetben nem úgy vannak rákényszerítve a tanulásra mint anno mi.

Van több elsős ismerősöm is, akik a legnehezebb, legszivatósabb első féléves tárgyból, ha nem is hú de jó eredménnyel de elég könnyen átmentek elsőre mert onlineba csinálták és kipuskázták.

Azt a tárgyat, amivel mi anno rengeteget szívtunk, 3x-ra mentünk át x félévvel később, vért izzadtunk és a vizsgán élőben alig emlékeztünk rá, de jobban meg is maradt.

Szerintem nekik lesz később nagyobb pofon, majd beülni egy offline vizsgára, élőben hogy nincs puska, nincs könyv, nincs jegyzet, semmi. És akkor kérik vissza az 500 oldalt.


Ezzel csak azt akarom mondani Kérdező hogy tudom az online egy sz@r, de azért nem biztos hogy normálba is ugyanolyan lenne a szak. Szerintem most pont a távoktatás miatt, sokkal több a tennivaló.


Ennek ellenére ha úgy érzed, nem tetszik, nem megy akkor ne érezd magad rosszul, gondolom 19-20 éves vagy kb de legalábbis fiatal és sokan vannak így.

Keress olyat, próbalj ki olyat ami jobban fekszik.

2021. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!