Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színésznő legyek vagy informat...

Színésznő legyek vagy informatikus?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és jelentkeztem mérnökinfó szakra.

De érdekel a színészet is. Énekelni sajnos nem tudok, ami tudom kéne, hogy tudjak.

Egyetem nélkül is lehetek színész?

Mert akkor járnék infóra és mellette csinálnám a színészetet, de hogyan?

Nem tudom melyiket válasszam.

Mindkettő érdekel!



2021. ápr. 16. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mérnökinfóra menj, informatikusokra nagy szükség van, és amennyire tudom a fizu is jó.

Színészként nehezebb munkát találni, mert kevesebbre van belőlük szükség.

Plusz ha valamiért mégsem jönne össze az infó akkor legalább van B terved, járhatsz különtanárhoz is

2021. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Végezd a mérnökinfót, és amatőr színész még mindig lehetsz...

Ott van pl. a BME-n a Szkéné színház, statisztaként bepróbálkozhatsz...

2021. ápr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az Óbudai egyetemre jelentkeztem első sorban.

Ott van valami lehetőség?

Szívesen játszanék sorozatban, filmben színházban, csak nem tudok énekelni.

2021. ápr. 16. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3: járj el casting-okra... Hátha rád harapnak. :)))
2021. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:
100%

- Az országban és a világban jóval több informatikusra van szükség, mint színészre.


- Ugyan a pénz nem minden, de szükséges dolog, de egy közepes képességű informatikus többet keres, mint egy közepes színész, egy jó informatikus is jóval többet keres, mint egy jó színész. Sőt magyarországi viszonyok között egy közepes informatikus is jobban keres, mint egy jó színész.


- Az informatikai tudás sokkal inkább konvertibilis tudást ad, azt, amint informatikusként megtanulsz, az számos más szakmánál is jelenthető előnyt, használható szemléletet, akár egy cégvezetésben, akár egy asztalos szakmában. A színészként megszerzett tudás szerintem kisebb területen hasznosítható.


Viszont nem kell feltétlenül választanod. Attól, hogy informatikusnak tanulsz, attól még csatlakozhatsz mondjuk egy amatőr színjátszó társulathoz, közben szerezhetsz színpadi tapasztalatot, gyakorlatot, és akár az informatikus diploma után is jelentkezhetsz egy színművészeti közép- vagy felsőfokú oktatásra, a felvételnél külön előnyt fog jelenteni az így, amatőrként megszerzett tapasztalat. Illetve lehet, hogy közben rájöhetsz arra is, hogy nem feltétlenül a színjátszás a te szakmád.


Persze csinálhatod fordítva is, előbb jelentkezel egy színművészeti egyetemre és csak utána végzel el egy informatikai egyetemet, de meglátásom szerint ez a göröngyösebb út.


Nekem az informatika és a néptánc volt a két lehetséges út. Informatikát tanultam főiskolán, a néptáncot meg csináltam hobbiként (elvégeztem egy alapfokú néptáncoktatói tanfolyamot közben, aztán lett saját gyerekcsoportom). Szerencsére egy művészeti iskolával kerültem szorosabb kapcsolatba, egy ideig hivatalosan voltam alkalmazott informatikusként is és néptáncoktatóként is. De egy fenékkel nem lehetett két lovat megülni, a néptáncot imádtam, de ahhoz, hogy megélj belőle vinned kell 8–10 gyerekcsoportot, ami viszont eléggé rombolja a motivációt. Szóval maradtam az informatikánál, a néptánc meg megmaradt hobbinak és ez így volt jó.

2021. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Tessék, keresgélj, jelentkezz...


[link]

2021. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg a színészet eléggé padlón van, mint látod, többen elmentek mást csinálni, miután bezártak a színházak. Ezek az online színházak biztos mennek valamennyire, de szerintem nem tud olyan közönséget vonzani. Én most ilyen körülmények között biztosan nem választanám ezt a pályát. Egyébként, ez egy tipikusan olyan szakma, amire nem érettségi évében kezdenek készülni, elég, ha megnézed pár nagyobb színész önéletrajzát. A legtöbb színész jól tud énekelni is, én ezt így biztos nem választanám, de te tudod.
2021. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!