Szerintetek működhet ez?

Figyelt kérdés

Szak választás előtt állok és kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Hatosztályos gimnáziumba járok, jövőre leszek kilencedikes és szeretném a biosz-kémia szakot választani, de kiskoromban eléggé undorodtam a vértől, belső szervektől, injekcióktól ilyesmik. Ma ennek az a része maradt meg, hogy az ereket nem bírom. Ez leírva most elég hülyén hangzik,de minden ami az erekkel kapcsolatos pl. érvágás, érrendszer, vérvétel, vénák stb... hányingert keltenek bennem. Pl ha a Tv-ben infúziót vagy ilyesmit mutatnak oda se merek nézni. A kérdés az lenne, hogy szerintetek ez összefér a bikém szakkal? Nem szertnék sem orvos sem ápoló lenni, a kémiai része érdekel a dolognak (vegyész, patikus, gyógyszerész), viszont ezeket ugyanúgy az orvosi egyetemeken képzik. Nagyon szeretem a kémiát és a bioszt is. Szerintetek ez a két dolog összeférhető, vagy "le lehet küzdeni" ezt a dolgot?



2021. ápr. 18. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Biológia tanulás közben elkerülhetetlen, hogy a keringési rendszert ne kelljen megtanulnod. Viszont ezek a szakok amiket mondasz, nem közvetlen emberekkel foglalkozó szakok. A gyógyszerészek pl. sokkal több kémiát tanulnak és szerintem (bár nem ennek tanulok) nem is kell megtanulnod vért levenni, mivel neked nem ez lesz a munkaköröd. A gyógyszerészek a Gyógyszerésztudományi karokon, a vegyészek a Természettudományi karokon tanulnak,tehát egyik szak sem az Általános Orvostudományi karon van.
2021. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!