Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi diploma mellé melyik...

Jogi diploma mellé melyik gazdasági diploma lenne a legpiacképesebb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 00:44
A kérdező szavazást indított:
BGE-PSZK - Pénzügy és Számvitel (magyar nyelven)
BCE-KTK - Alkalmazott Közgazdaságtan (angol nyelven)
ELTE-GTI - Pénzügy és Számvitel (angol nyelven)
Más, leírom kommentben
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A számvitel+jog nagyon ütőképes kombó, viszont csak magyarul tanulj magyar számvitelt, angolul vétek lenne. Ezen túl, hogy BCE, ELTE vagy BGE tulajdonképpen mindegy.
2021. ápr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Off kicsit, de jogászként a jogász-közgazdász képzés nem csak két éves és ugyanolyan közgázos diplomát ad, mintha az alapot végezted volna el?
2021. ápr. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

#2

Ilyen diplomáról nem tudok. Az biztos, hogy a Corvinuson (más egyetemeken is valószínűleg, de csak ezt ismerem) van jogászoknak ilyen kétéves posztgrad képzés, amelynek a bizonyítványában a jogász-közgazdász szó szerepel, de az nem minősül diplomának.

2021. ápr. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyik sem. Először is a jog "dupla vagy semmi" szak. Vagy a legjobb vagy, vagy el se kezdd. Ezért amíg a jogra jársz, addig teljes erőddel erre a szakra koncentrálj, ne kezdj el mellette mást. Menj el inkább gyakornoknak, TDK-zz stb.


Másrészt meg feküdj rá a jogász karrierre, ha vállalati karriert szeretnél, akkor menj el vállalati jogásznak. Célozz meg olyan cégeket, amelyeknek nagyon jelentős társadalmi lobbitevékenységük van (a Google például egész jogász hadsereget foglalkoztat Brüsszelben), tehát Big4, vagy telekom cégek stb.


Ha gazdasági végzettséget szeretnél, akkor csinálj majd egy MBA-t. Az MBA-t pont arra találták ki, hogy nem gazdasági végzettségűek is teljes körű menedzsment ismeretekre tehessenek szert.


Ha alapképzést szeretnél inkább csinálni, akkor szerintem őszintén a gazdasági informatikával járnál a legjobban. Borzasztóan hasznosak az IT ismeretek egy menedzsernek és egy jogásznak is, a vállalati jogi és szabályozási esetek nagyon nagy része az IT körül forog, rettentően sok aspektusa van, ahol jól jönnek a jogi és az IT ismeretek is. Azonkívül a gazdasági informatika az egyik legrugalmasabb alapszak, mehetsz vele később mindkét irányba (IT vagy menedzsment), de még egyszer, szerintem jogászoknak ez a leghasznosabb.


(Nem vagyok jogász, nemzetközi menedzser vagyok, de állandóan jogászokkal dolgozom együtt a munkám kapcsán.)

2021. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
"Ezért amíg a jogra jársz, addig teljes erőddel erre a szakra koncentrálj, ne kezdj el mellette mást." - nagyon sokan az egyetem elején elkezdenek másik szakot nálunk az Eltén, pont azért, mert akkor még könnyebbek a tárgyak, és szerintem jól is teszik, mikor tanuljon az ember, ha nem most. Ráadásul, egyetem után értelemszerűen dolgozni kellene kezdeni, ügyvédjelöltek szombaton este hatkor is az irodában vannak, meg ez nem egy könnyű szakma, emellett nehéz már a mindennapokban mást is tanulni levelezőn. Egyébként, tandíjnál van kedvezmény, ha több szakot csinál az ember, pontosan nem tudom, de órarendre is van tárgyfelvételnél kedvezmény, is rugalmasab eloszthatja az ember. Szerintem bármilyen info-számtech hasznos a jog mellett. Szépeket írt le a négyes válaszoló ("menj el vállalati jogásznak. Célozz meg olyan cégeket, amelyeknek nagyon jelentős társadalmi lobbitevékenységük van (a Google például egész jogász hadsereget foglalkoztat Brüsszelben), tehát Big4"), csak azzal az a baj, hogy ha nincs ismeretséged, nagyon nehéz a szakmában elhelyezkedni, úgyhogy vagy egy üstökös vagy a tanulmányoknak mindenféle versenyen és gyakornokoskodsz, vagy kapcsolatokat építs, mert akinek egyik sincs, az nem fog big4-hez bejutni.
2021. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
*Volt pár elgépelés, bocsánat, gyorsan akartam írni
2021. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

#5

Nem olyan nehéz bejutni a Big4-hoz, amit viszont nem értek, az az, hogy miért ajánlja bárki őket? Évekig ki kell dolgozni a lelked is, hogy utána órabérre lebontva értékelhető fizetésed legyen.

2021. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
egyik sem, jogászként borzalmasan alacsony lesz a fizetésed, bármit végzel mellé. ez annak az eredménye, hogy öntik ki a piacra a jogászokat
2021. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem megvan,de én biztos nem akarok másik diplomát.Nekem a tanulásból elég egy darabig úgy érzem.
2021. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

#1


Miért vétek angolul tanulni a számvitelt? (+ha esetleg külföldön próbálni szerencsét, az IFRS-szel többre megy, mint a Számviteli törvénnyel)

2021. ápr. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!