Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés

A ponthatár nagyjából azonos és még egyszer módosíthatom a sorrendet, de nem tudom eldönteni hogy melyiket szeretném igazán. A nyelvtudással nincs probléma, a nemzetközire is megvan már a nyelvtudásom (angol-német), az egyetlen ami érdekelne, hogy mik a tapasztalatok ezeken a szakokon, illetve mik a kilátások az egyetem után? (gondolok itt munkakörre, fizetésre, elhelyezkedés mennyire nehéz, stb.)


Ha csak egyik szakról tudtok bármit mondani azt is írjátok le mert minden érdekel, hogy jól tudjak dönteni. Sajnos ismerősök közül senkinek nincs ezzel kapcsolatban valós tapasztalata.


Corvinusra és ELTE-GTI-re jelentkeztem, utolsó helyre a BGE került.



2021. ápr. 21. 10:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenkinek van egy ugyanolyan törzsanyag (mikro- és makroökonómia, statisztika stb.), így legalább 50%-ban ugyanazt tanulja mindenki. A foglalkozások is nagyjából szabadon átjárhatóak, azaz pénzügyi és számviteli diplomával simán lehetsz külkereskedő vagy logisztikus, amire elvileg a nemzetközi gazdálkodás van kitalálva, és nemzgazddal is lehet controller, amire meg a pénzügyi és számviteli főiskola van kitalálva.


Hagyományosan Magyarországon a pénzügyi és számviteli diplomát tartják a legtöbbre a gazdasági diplomák közül, ennek olyan oka is van, hogy itthon alacsony a vállalkozói kultúra, az emberek "biztosra" mennek, alacsony a kreativitási szint, az emberek nem hisznek magukban. Ilyen esetben valóban a psz a legjobb, hiszen csak beülsz, oszt' könyvelgetsz, excelezgetsz.


A másik oka ennek, hogy a psz a legnumerikusabb / leganalitikusabb gazdasági szak (* volt, amíg a marketing nem mozdult el a data science irányába), és ezért az oda járók tényszerűen analitikusabb gondolkodásúak, és sok vállalati területen erre nagy szükség van.


A psz szak hátulütője, hogy (számomra) a szak száraz, mint az őszi avar, és Magyarországon nagyon rosszul tanítják. A számviteli szabályokat magoltatják stb., azt hittem meghalok az unalomtól...


A nemzetközi gazdálkodás gyakorlatilag külkereskedelem és logisztika, ennek is hatalmas jövője van, és az én számomra sokkal érdekesebb és motiválóbb mint a psz.

2021. ápr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!