Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser MSc-re csak...

Műszaki menedzser MSc-re csak gépész/villany kombó a jó?

Figyelt kérdés
Idén végzek Élelmiszerm. BSc-t és megakadt a szemem ezen az MSc-n. Aki ezt végezte és nem gép/villany BSc-vel, azok hogy tudtatok elhelyezkedni vele??

2021. ápr. 24. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetem 5 éves volt, lesz és marad. Egy BSc még csak fél mérnök. Még rosszabb is mint a régi rendszerben a főiskolai (üzemmérnöki) diploma, mert az legalább 4 éves volt, és nem tápláltak beléjük mérnöki reményeket. A lényeg: fejezd be amit elkezdtél (az élelmiszermérnökit), egyetemi szinten. Csak akkor válts, ha semmiképpen nem akarsz ezzel foglalkozni, és akkor se büfé-ruhatár szakra, hanem például ellátásilánc-menedzsmentre vagy valami olyanra, aminek értelme is van.
2021. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2021. ápr. 24. 08:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy csak azok jók rá, lévén gazdasági részt ők sem tanulnak, tehát azzal ugyan akkora a hátrány


Én bsc-n tanulom, és igen valóban a gépészekkel vannak a leginkább azonos tárgyaink, éppen ezért talán onnan könyebb ide jönni, viszont élelmiszer mérnökire ráhúzva a menedzsmenti tudást az élelmiszer iparban szerintem elég jól el lehet helyezkedni és vezetővé is válni később.


Összességében a kérdésre válaszolva : ha tetszik próbáld meg, mert szerintem NEM csak gépesz/villamosmérnökkel lehet MM msc re menni, de továbbmennék: szerintem mindenki hátránnyal indul az MM Msc elvégzésében aki nem MM bsc ről jött


A munkaerő piac az más kérdés



Nyugaton nagyon keresett az MM (industrian engineer néven, ami nálunk ilyen formában nincs sőt nem is nevezik mérnöknek sem a szakot, személyes véleményem, hogy ez az ország túl keletre volt sokáig , hogy értse mi lenne itt a lenyeg... Gondolj bele a szocializmusban felnevelkedett embereknek hogyan adod el a LEAN -t és az optimalizáció fontosságát? )



Magyaroroszágnak még fejlődnie kell az MM hez, társadalmi megítélésben és sokmindenben.


Multik viszont kedvelik


Sok sikert!

2021. aug. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!