Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy (alkalmazott) matematika...

Egy (alkalmazott) matematika diploma mennyire versenyképes?

Figyelt kérdés

Nem igazán döntöttem el, hogy mit szeretnék még dolgozni, de külső nyomásra az informatika felé próbáltam indulni. Elkezdtem kutakodni, és úgy érzem, hogy a mesterséges intelligenciával kapcsolatos témák érdekelnek.


Na erről azt olvastam, hogy akkor már inkább matek irányba kéne menni, mert az több kell. Én szívesen megpróbálnám, mert úgyis érdekel a matematika. De mi van ha csak nem érdekel az AI, vagy egyszerűen nem lehet munkát találni?

Mi a "B terv", milyen munkakörökben tudnám elképzelni magam ha matematikát tanultam az egyetemen? (feltéve hogy mesterképzést is végzek)

Vagy esetleg informatika mesterképzésre lehet innen jelentkezni, ha úgy érezném később, hogy csak az lenne a jobb irány?



2021. ápr. 24. 22:42
 1/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ilyen papirral a bankok sokkal szivesebben fognak utanad rohanni, mint egy kozgazdasz utan. Az osszes banknak kell (alkalmazott!!!) matematikus. De meg programozoi munkahelyekre is mehetsz, mert oda/arra is felvesznek.
2021. ápr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kutatói pályán elég sok AI szakértő kell, főleg külföldön. Ha ilyen vonalon el tudod magad kepzelni, akkor szerintem jó ötlet ezt tanulni.
2021. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Amennyiben úgy érzed, hogy mélyen eltudod sajátítani a matekot, én azt eröltetném. A programozás egy eszköz, amit meg tudsz tanulni bármikor, ha rászánod az idöt, a matematika bizonyos szint után müvészet, és kell hozzá beállítottság is, erösen ajánlom, én csak szabad idömben matekozok, de utólag lehet jobban passzolt volna hozzám egy ilyen egyetem.
2021. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!