Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az emelt töri...

Mennyire nehéz az emelt töri érettségi? Vagy inkább mennyire nehéz rá felkészülni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11-es, persze mikor tavaly faktot kellett választani, akkor még dunsztom se volt, hogy mit szeretnék magammal majd az érettségi után kezdeni. Az emelt szintű szóbeli tételei mennyire fedik le az írásbelihez szükséges részt? (Próbáltam érthetően megfogalmazni a kérdésem)

2021. ápr. 26. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

A szóbelin bőven kevesebbet kérnek, mint az írásbelin, szóbelin összesen 30 tétel van, ami annyira nem sok, viszont az írásbeli része kemény és a feladatokhoz még atlaszt sem lehet használni, csak az esszékhez.

Nem nehéz felkészülni rá, ha érdekel a történelem, szenvedés ha idő közben megunod, mert magolós. Tele van évszámokkal, fogalmakkal, adatokkal.

2021. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a szóbeli tételeket ha megtanulom, az nagyjából lefedi azt is amit írásbelin kérnek?
2021. ápr. 26. 17:58
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Mint már írtam, nem. Sokkal sokkal több minden kell írásbelire.
2021. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. ápr. 26. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Mint az első is írta, a szóbeli anyaga nem fedi le az írásbelit. Szóbelin van 30 tétel, amik központilag megjelennek valamikor december környékén (májusi érettségi előtt), ezeket megtanulod, és kész. Írásbelin viszont tulajdonképpen bármit kérdezhetnek, vannak fogalom magyarázatok, ilyesmik. Itt a Témaköröknél megtalálod, hogy mi a számonkérhető anyag emelten (természetesen azt is mind kérdezhetik, ami középszintű követelmény, úgyhogy mindkét oszlopot érdemes nézni, plusz az alattuk szereplő neveket, évszámokat):

[link]

2021. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Én csak középre megyek történelemből, de szerintem ha szereted a törit és jó vagy belőle, na meg rendesen felkészülsz, akkor simán meg tudod csinálni. Nekem a nyelvek után a kedvenc tantárgyam a töri és ahogy elnéztem, ha rendesen felkészülnék rá, akkor meg tudnám csinálni az emeltet is, csak az én esetemben felesleges. Persze rengeteg az anyag, de gondolom ezt tudod.
2021. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
2018-ban érettségiztem töriből emelt szinten, de az én emlékezetemben horrorként maradt meg. Hiába “csak” 30 tétel van, egy tételhez kismillió anyag tartozik, amit akár külön is megkérdezhetnek. Rengeteget kell készülni, nagyon nagy anyag. Én nagyon sokat szenvedtem vele, de utólag már látom, hogy azért, mert félúton rájöttem, hogy nem is szeretem a tárgyat és minderre az érettségi készülés döbbentett rá.
2021. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ha alapórára járok, mellette mennyi idő lehet felkészülni emelt érettségire? Úgy, hogy mondjuk ne legyen kapkodás az egész, de ne is felejtsem el amit az elején tanulok meg, a végére?
2021. ápr. 27. 20:17
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem napi +1-1,5 óra törivel foglalkozás, ezt összevonhatod heti 2-szer 2,5 órára, de nagyon meg kell tolni, mert egy év "lemaradásod" van és egyedül otthon minden nehezebb, mint fakton.
2021. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 27. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!