Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma után mit néznek...

Diploma után mit néznek felvételkor?

Figyelt kérdés
Majd diploma utány egyszer, ha még szeretnék egy másik területen is tanulni, akkor ahhoz fog kelleni oda megfelelő érettségi, vagy diplomával már máshogy nézik a felvételt?
2021. ápr. 26. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Minden esetben az érettségit nézik, kivéve ha köze van a már meglévő diplomádnak az új képzéshez, mert akkor a súlyozott átlagodból számolnak felvételi pontokat.


Ha egyik sem lenne számodra ideális, akkor marad az újraérettségizés.

2021. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Arra gondoltam, hogy biológusnak mennék, aztán esetleg végeznék valami mérnökit vagy akár orvosit. Gondoltam, megkérdezem, mert így akkor érdemes lenne most érettségizni egyben. (11.-es vagyok.)


Még annyi lenne a kérdésem, hogy Ön szerint a biológus elég közel áll az orvosihoz, hogy átlagból számolhassák a pontot?

2021. ápr. 26. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod hogy az állam csak 10 (12?) félévet fizet, azaz ha elégeted az államilag finanszírozott féléveidet, akkor járhatsz az orvosira évi 3 milliós tandíjért? Nem jó ötlet. Válassz egy rendes szakot ami érdekel, csináld végig és dolgozz azzal.
2021. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok.
2021. ápr. 26. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, a biológusiból nem fognak neked pontokat számolni. Ez legfőképp olyan esetekben van, hogy már nem létezik a régi szak (pl régen közgazdász szak volt, ma ez 4 szakra bomlott, közgazdaságon belül van gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem és marketing), és te szeretnél azonos területen új diplomát szerezni.
2021. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!