Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan diploma amit minimál...

Van olyan diploma amit minimális tanulással meg lehet szerezni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 27. 03:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Jöhet privátban is.
2021. ápr. 27. 03:44
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Kommunikáció
2021. ápr. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Feltenném a kérdést, miért érzed úgy hogy diploma kell. Ha csak azért, hogy papír legyen, akkor nem hiszem értelme lenne bármelyiknek. Ha munkádhoz kell vagy céljaidhoz, akkor meg nem igazán az alapján válogatsz melyik a könnyű, hanem mi lesz hasznos neked. Ha csak át akarod gondolni mit kezdesz akkor passzív félévekkel kezdés ha még lehet(régen voltam gólya) érdekes lehet számodra.
2021. ápr. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt látom hogy már mindenhol felsőfokú végzettség alapján rostálják lefele az emberkéket, hiába köze nincs a munkának a tananyaghoz.
2021. ápr. 27. 07:32
 5/9 A kérdező kommentje:
A szakmai rész pedig sokszor egy okj-ban is benne van, az hogy egyetemen mivel szenvedtél pluszban feleslegesen matek és társai, millió beadandó zh semmit sem számít a munkában.
2021. ápr. 27. 07:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha "minimális tanuláson" azt érted, hogy heti néhány óra, vagy annál is kevesebb elfoglaltsággal diplomához juthatsz, olyan diploma nincs. Még a legkönnyebb szakokon is ennél többet kell tanulni, különösen a vizsgaidőszakban. Például a viszonylag könnyűnek számító levelezős szociológia vagy óvodapedagógus szakon is kell legalább félév vége felé heti 10-15 órát tanulni vagy beadandókat írni, akkor is, ha könnyen tanuló típus vagy. S ehhez add hozzá a kötelező konzultációkon való részvételt, ami heti átlagban legalább 5 óra.


Egyébként elvileg minden félévben 30 kreditet kell megszerezni, s elvileg minden kredithez 30 óra tanulás rendelhető, azaz elvileg egy félév 900 óra elfoglaltságot (egyéni tanulást vagy órákon való részvételt) jelent. Mivel egy egyetemi félév nagyjából 20 hétig tart, ez azt jelenti, hogy elvileg heti 45 óra szükséges. Ennek szerintem nagyjából a harmadáig lehet lemenni a gyakorlatban, ha valaki könnyen tanul és a képzés a könnyebbek közé tartozik. Azaz heti 15 óra átlagban az abszolút minimum.

2021. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Gazdálkodás és Menedzsment, én ott végeztem.

A szorgalmi időszak 14 hét, ott 6-7 és utolsó 2 hét környékén szoktak zh-k lenni.

Sok puskázással egy ilyen 14 hetes szorgalmi időszak megvan össz vissz 30-40 óra tanulásból ha az agyad is jó, érted is, meg érdekel is.

Vizsgaidőszakra még 20-30 óra.


ELTE-s voltam 4,4 lett a diploma átlagom.

Elhiszem, hogy van aki sokat tanul/ sokat kell neki tanulni, de ne hidd el, hogy mindenki heti 20-30 vagy még több órát tölt tanulással.

2021. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7: Persze ha van lehetősége és kellően vastag arcbőre valakinek, hogy az összes zárthelyin és vizsgán puskázzon, a beadandókat és a szakdolgozatát pedig egytől egyig pénzért megírassa másokkal vagy letöltse a netről, akkor akár nulla-közeli tanulással is el lehet jutni a diplomáig. Én a fair play szabályain belül maradó hallgatókra gondoltam a #6 válaszomban.


A kérdezőt pedig óva inteném attól, hogy puskázásra építse a stratégiáját. Azon felül, hogy ez a többiekkel szemben, akik rendesen tanulnak és készülnek, nem éppen korrekt, az oktatók egy jelentős hányadánál szinte lehetetlen puskázni, annyira szigorúak a feltételek és annyira jól szemmel tartják a zárthelyiken és a vizsgákon résztvevőket. (Gyakori például, hogy a zárthelyikre és vizsgákra csak úgy lehet beülni, hogy mindent le kell tenni a sarokba, s csak egy szál toll lehet nálad, írni pedig csak pecséttel hamisíthatatlanná tett, oktatótól kapott papírra szabad.) S egyébként is elég egyszer lebukni a puskázásban, az nemcsak iszonyúan égő és nemcsak azonnali egyest jelent, hanem azt is, hogy onnantól eláshatod magad az azt követő zárthelyiken és vizsgákon az adott oktatónál. Plagizálásért (azaz internetről lopott, összevágott anyag saját munkaként való beadásáért) pedig általában a hallgatói jogviszony egy évre való felfüggesztése jár. Annyit nem ér meg az egész.

2021. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy mindenkinek megy, azt írtam, hogy nekem pl így lett meg. Írtam jó agy is kell, meg az, hogy érdekelje is.

Én is azokat lőttem ki, amiknek 0 gyakorlati haszna van (szociológia, üzleti etika, gazdaság történet stb stb)

A szakdogát ki is felejtettem a számolásból azt jó, hogy megemlítetted. Én mondjuk nem mertem mással iratni, egy random valakiben nem bízok annyira, hogy kockára tegyem a diplomát.

Én leültem egy hétfőn, tudtam miről akarok írni, napi 6-8 órát foglalkoztam vele, meg is lett 1 hét alatt, ráadásul olyan témáról írtam, amiről előttem kb senki, így tudtam, hogy nem lesz plágium gondom.

2021. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!