Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így kétnyelvű osztályba...

Megéri így kétnyelvű osztályba menni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, megéri egy olyan Gimnáziumba menni ahol 2 nyelvet is oktatnak? Mivel én mindig németből 3-as 4-es voltam, de nagyjából kommunikációképes vagyok. Angollal most a digitális oktatás alatt foglalkozok, valamint a nyáron is szeretném tanulni. haladó német- kezdő angol csoportba megyek valószínű. Azért elengedhetetlen a Gimi, mivel mindenképp a történelemmel, földrajzzal szeretnék foglalkozni az egyetemen mondjuk Töri-földrajz szakos tanárként, vagy jogászként, stb. A másik gimibe pedig valószínű nem vesznek fel. Vélemények.

2021. ápr. 27. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megéri ha össze kapod magad;)
2021. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért, van egyáltalán olyan gimi, ahol nem két nyelvet oktatnak? :o Én nem tudok ilyenről, max. a második nyelv tanulásának az erősségében lehetnek eltérések...
2021. ápr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Itt igenis van különbség, mivel külön erre a két nyelvre van "specializálódva" az osztály. Tudom, már egy szakközépben is van lehetőség (nem kötelező) két nyelvet tanulni. De ez elég Idegennyelves suli.
2021. ápr. 27. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad a választ. Muszáj gimibe menned, a gimiben pedig kötelező a két nyelv oktatása, mindegyikben. Technikumban nem kötelező, de ott nincs földrajz jellemzően, kivéve ha turisztikai. Ha meg már úgyis tanulsz két nyelvet, mert gimi, akkor jobb ha "idegennyelves" suli, legalább meg is tanulod.
2021. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3: Óriási különbségek lehetnek a nyelvre specializálódott osztályok között is. Van, ahol az első nyelvet 10+ órában tanulják, máshol kevesebben. Hasonlóan a második nyelv esetében is, nagyon nagy különbségek lehetnek abban, hogy mekkora óraszámban és milyen intenzitással tanítják. Az óraszámból erősen lehet következtetni arra, hogy mennyire veszik komolyan ténylegesen a nyelvoktatást.
2021. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Sokan nem tudják a kéttannyelvű fogalmát.

A kéttannyelvű nem azt jelenti, hogy anyanyelven kívül két nyelvet tanulsz, hanem bizonyos órákat egyik (anyanyelv), bizonyos órákat másik(választott nyelv) nyelven tanulsz. A két tanítási nyelvű iskolákban általában történelmet tanítanak választott nyelven (többek között), tehát ha magyar-angol két tanítási nyelvű iskolába mész, bizonyos tantárgyakat magyarul, a történelmet pedig angolul fogod tanulni. Ezen kívül van kötelező második nyelv a magyar-angol két tanítási nyelvű osztályban is, általában ha van előkészítő év, kilencediktől lehet második nyelvet tanulni, de ez változó.

2021. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak épp a kérdező nem kéttannyelvűt írt, hanem két nyelvű osztályt, ahol "két nyelvet is oktatnak". Tehát sima gimit, nyelvi tagozatot.
2021. ápr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!