Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nagyon jó matekból,...

Aki nagyon jó matekból, ráadásul szereti is az milyen szakmát válasszon a későbbiekben? Illetve, hogy milyen felsőoktatási intézeteket javasolnátok, ami erre van specializálódva?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Én építészmérnök lennék, ha jól mennének a reál tárgyak. Jó, mert otthonról lehet dolgozni, tervezni meg mindig kell
2021. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
villamosmérnök, gépészmérnök
2021. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Baluba ***** válasza:
70%
Ha tényleg nagyon jó vagy, és ezzel akarsz foglalkozni, akkor matematikus, esetleg fizikus.
2021. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Matematikust hol alkalmaznak?
2021. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Matematikus legyél akkor. Nem kell félni, nem számolásból áll a munka.
2021. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Matematikus szakmára van nagy kereslet?
2021. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Baluba ***** válasza:
90%

Nem értem, miért lettem lepontozva. Minden évben az évfolyamok 0 legjobb matekosa közül kb 30 matematikus szakra megy, a maradék eloszlik mérnök, fizikus, közgazdász és programozói szakok között.


Matematikusokra mindig van kereslet, a legtöbb statisztikában a legjobb kezdőfizetésű szak (esetleg szoros második valamelyik programozói szak mögött). Elhelyezkedési lehetőségek általában bankoknál, biztosítóknál van, illetve sokan maradnak valamilyen kutatói állásban egyetemeken, intézetekben. Többen elmennek AI vagy más programozói irányba is, mivel algoritmuselméletben talán még a programozói szakoknál is több tudást ad, habár a gyakorlati oktatás nem erős a konkrét kódolást tekintve.


Általában véve pedig a STEM irányok közül általában hiába a matematikus a gyakorlattól legtávolabb eső, presztízsben csak a fizikus veszi föl vele a versenyt, így nem szaktudást igénylő, de valamilyen formában STEM-hez kötőső állásokra mindig jó esélyed lesz.

2021. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan ezzel szeretnél foglalkozni, akkor matematikus szak (pl. ELTE), lehetsz elméleti matematikus is, de az alkalmazottra jóval több esély, illetve kereslet van. Akiket én ismerek bankoknál, biztosítóknál vannak, konkrét céget említve a Morgan Stanley egy nagy felszívóhely.


Hogyha viszont nem konkrétan matematikával és ezzel a kicsit elvont világgal szeretnél foglalkozni, akkor a mérnöki szakokat érdemes megnézni.

2021. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!