Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel alapszak...

Pénzügy és számvitel alapszak után, számvitel vagy pénzügy szakra éri meg tovább menni ?

Figyelt kérdés

Mind a két estben a corvinust pályáznám meg nappalin.


Ha a számvitelre esne a választás, akkor duális képzésre mennék, a pénzügynél viszont csak egyszerű nappali képzésre.



2021. ápr. 29. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol vagy gyakornok és milyen irányba akarsz elmozdulni. Ráérsz még ezen gondolkodni. Nekem a pénzügy szimpatikusabb.
2021. ápr. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen még ráérek gondolkozni, azért még van egy évem.
2021. ápr. 29. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kifejezetten payrollon stb. akarsz dolgozni, akkor szerintem a pénzügy univerzálisabb, rugalmasabb képzés. Ahol és akikkel én dolgozom (vállalati stratégia, M&A, befektetések, controlling, group development, portfolio management stb.) az embereknek leginkább pénzügyi diplomájuk van.
2021. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy a pénzügy alapvetően jobb, de a duális képzés viszont hatalmas lehetőség.

Én számításba venném azt is, hogy milyen cégek vannak a “kínálatban”, mert sajnos az a szomorú valóság, hogy közgazdasági diplomával még az is simán előfordulhat, hogy nem tudsz elhelyezkedni diplomát igénylő munkakörben... Vagy csak valami SSC-ben, betanított munkakörben.


Szóval egy jó duális képzés sokat ér.

2021. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jobb a gyakornoki állás, mert akkor magad tudod kiválasztani a legjobb cégeket, és tudsz váltani is. Kivéve ha a duális képzésen valamilyen top céghez tolnak be.
2021. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

#5. A duális képzések általában úgy működnek, hogy az állásra ugyanúgy kell felvételizni mint egy “rendes” munkára és a hallgató szabadon választhat a kínálatból...

Ahol van duális képzés, ott általában minimum egy 3-4 céggel le szoktak szerződni, de sokkal több a jellemző.

A Miskolci Egyetem műszaki szakjainál például összesen több mint ötven cég volt a kínálatban 1-2 éve, most nem tudom hogy mi a helyzet (covid mellett)...


De ugyanúgy van egy felvételi interjú mint amikor egy főállása jelentkezik valaki.

Ahhoz, hogy elkezdhesse így az egyetemet egy cégnek fel kell vennie... Ellentétben a szakmai gyakorlattal.


A gyakornoki pozíciók sokszor már a végzetteknek vannak kitalálva és egy nappalis egyetemi szakkal nem feltétlenül összeegyeztethetők.

2021. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
A gyakornoki pozíciók nem végzetteknek vannak kitalálva, hanem diákoknak. Ezért vannak 20-30 órás pozíciók. Ugyanúgy felvételezni kell, viszont nem vagy a céghez láncolva. Persze ha Győrbe mész az Audihoz akkor természetesen tökéletes a duális képzés (nekünk is vannak duális diákjaink egyébként, több is – a miénk is álommeló+), se a múltkor már nézegettem itt pár egyetem duális partnereit, és nevesincs kis cégek voltak a listán. Nekem az a véleményem, hogy hacsak nem az Audi, Telekom, BMW, Mercedes és hasonló húzónevek kínálják a duális képzést, akkor jobb saját magadnak intézni.
2021. ápr. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!