Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tanítják az iskolába...

Krosszarcu kérdése:

Miért nem tanítják az iskolában a "karfiol funkció elolvasását"?F47

Figyelt kérdés
Ez a funkció az új mikrosütő használati utasításában van, azt veszem észre hogy se a mosógép, se a mikró használati utasítását sem értem eléggé, zavaros, nehéz és "valahogy nem értem egyáltalán" A nehezebb funkciókig el se jutok. Vörösmartyról tanultam 13 évesen, de a Samsung leírásról nem, vajon miért? Miért nem tesztelik az olyan olvasási készséget ami után el kell látnia a tanulónak egy cselekvési funkciót alap vagy közép vagy valamilyen szinten?

2021. máj. 2. 17:12
 1/8 anonim válasza:
15%
30 éve nem nagyon voltak ilyenek, meg amúgy manapság csak helykitöltés céljából rakják a dobozba, hiszen nem a legnépszerűbb olvsamányok közé tartoznak használati útmutató, de ha mégis valaki elolvasná akkor kellenek a szakszavak, hogy a vásárló elhiggye hogy aki írta az tudja hogy mit csinál, de az átlag emberekkel mint mi senki nem nagyon foglalkozik (de amúgy szerintem a karfiól funkció a zöldségek párolása vagy valami ilxesmi lehet)
2021. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
ne az oktatási rendszert okold, amiért funkcionális analfabéta vagy
2021. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Az iskola jobb esetben a kompetenciádat fejleszti, pl az ertőolvasási készségeidet, aminek a használatával értelmezni kéne tudnod egy mikró használati útmutatóját. Ha 47 vagy, akkor a te idődben se Samsung, se mikró nem volt még, hogy tanítottak volna meg rá? Más 40esek viszont tudják értelmezni a piktogramokat, szóval csak ért valamit az az iskola.
2021. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van itt egy idős papa és két tinédszer gyerek, azok se értik a manuálokat tehát itt vagyunk a 60 funkcióval amiből kb 5-öt tudunk használni. Ezek nagyon bonyolult masinák én sokkal egyszerűbbeket vettem volna.
2021. máj. 2. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Most már nagyon kíváncsi vagyok rá, elküldenéd az útmutatót?
2021. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem fent van valahol online: MG23F303T Samsung "Van benne grill!"
2021. máj. 2. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:

A gépek használati útmutatóinak sokszor elég hevenyészett a fordítása sajnos. Esetleg írd le, pontosan mi az, amit nem értesz belőle?


Csak angol verziót találtam ebből a leírásból. A "karfiol funkció" amire Te gondolsz, az szerintem brokkoli, de kb. mindegy is. Arról van szó, hogy ebben a mikróban van egy csomó előre bepogramozott program, amellyel különböző ételeket tudsz megfőzni, anélkül, hogy neked kéne az időt vagy a hőfokot tekergetni. Csak kiválasztod a kaját, megadod, mekkora adagod van belőle, még azt is javasolják, hogyen készítsd elő, benyomod a megfelelő gombot, és a mikró azt a programot fogja használni, neked meg nem kell gondolkodni rajta. Ha engem kérdezel, elég felesleges funkció ez. De elég egyértelműen le van írva.

2021. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az nincs leírva hogy a géphez járó vasrácsot bele lehet tenni? A csirkecombot grillezni kell, mikrózni kell vagy keverni kell? Hány perc után lesz jó?
2021. máj. 5. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!