Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki röviden megfogalmazná...

Valaki röviden megfogalmazná milyen az orvosi, első év?

Figyelt kérdés

Nem a tárgyakra vagyok kíváncsi, hanem inkább arra, ki hogyan éli/élte meg? Milyen tapasztalatai vannak az egyetemi élettel/léttel kapcsolatban? Mire mennyi ideje jutott? Szaktársakkal, tanárokkal ki hogy jött ki? Van-e idő párkapcsolatra ezekben az időkben? Furcsa volt-e esetleg az új városnak a megszokása?


Ilyesmire vagyok kíváncsi...😌



2021. máj. 2. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget kellett tanulni, eleinte totál lehetetlennek tűnt, főleg az anatómia, az később is azért sikerült, mert volt belőle egy nagyon-nagyon jó magántanárom. Sokat kellett tanulni, sokat lehetett idegeskedni. Szaktársakkal alapvetően kijöttünk, de ez nyilván függ attól, kivel kerülsz egy csoportba. A tanárok is személyfüggőek igazából, bár a többség azért hál istennek viszonylag normális. Szorgalmi időszakban jópár olyan is normális, aki pedig hülyén vizsgáztat. Párkapcsolat? Hát, nem lehetetlen, de azért nem lehet könnyű. De ez szerintem valamennyire végigkíséri egy orvos életét. Jó, vannak nehezebb évek, vannak tényleg kemény vizsgák, amikor pláne nincs életünk, de azért szüleim engem anno ellátak tanácsokkal bőven lányokkal kapcsolatban. Hogy végzés után is, ha valakivel összejövök, már kb. az elején kultúráltan, de határozottan mondjam és magyarázzam azért el azt, hogy orvos vagyok, és hogy ez azt jelenti, hogy lehet, hogy sokat kell bent lennem, lehet, hogy nem tudom megmondani, mikor jövök, akkor se tudok soron kívül eljönni, ha épp a házassági évfordulónk van, hanem lehet, hogy akkor is ügyelnem kell, bent maradnom, behívnak, vagy akár mi. Magyarul az egész koncepciót ebből a szempontból, és hogy döntse el még az elején, hogy vállalja-e így, mert ha nem, jobb, ha még most dönti ezt el. Főleg, ha nem doktornőről van szó, bár szüleim szerint ezt azoknak se árt előre mondani.
2021. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy ha lenne még konkrét kérdésed, írd meg, vagy írhatsz privátot is, és akkor megpróbálok válaszolni :) Én már végeztem, úgyhogy eléggé tudom, mi hogy van az egyetemen. (Semmelweis, mert oda jártam. A többiről helyspecifikus dolgokat nem tudok)
2021. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Amikor azt hallod, hogy az első vizsgádra többet készülsz mint az egész érettségire az majdnem teljesen igaz. Igazából 2-3 hónap után kirajzolódik, hogy mit kell teljesíteni. Az első félév azért volt nehéz, mert olyan tárgyak voltak, amik nagyon alapozó tárgyak voltak és túl sok köze az orvosihoz nincs. (Persze voltak olyan részek 1-1 tárgyon belül ami kifejezetten orvosis) A második félév pedig azért volt nehéz mert több tárgy volt és még nagyobb elsajátítandó anyag, viszont pici rutin van már. Nálunk a tanárok nagyon normálisak, az egész kar mentalitása, oktatása és a hallgatókhoz való hozzáállása szerintem példaértékű, ugyanakkor a képzés színvonala is magas. Nekem hálistennek viszonylag sok szabadidőm volt, de én olyan vagyok, hogy vizsgaidőszakra meg inkább vizsgaidőszakban készülök. Sok szaktársam viszont évközben is rengeteget készül és tényleg igaz rájuk az a sztereotípia, hogy kb. alig van szabadidejük, de úgy vettem észre, hogy ez azért a kisebb hányad. A szaktársak de főleg a csoporttársak nagyon normálisak, nagyon jó kapcsolatok, barátságok alakultak ki.

Kapcsolatra nekem első félév végén jutott idő, akkor jöttem össze a barátnőmmel és azóta is együtt vagyunk. Úgy gondoltam tudja, hogy mire vállalkozik de ezt azért néha tudatosítani kell benne és megértettni vele, hogy a szabadidő neki és nekem sokszor nem ugyanaz (ő nem orvosis).

Én Debrecenbe járok és hegyvidékiként nekem a mai napig gondom van az alfölddel, mert az utazás iszonyat hosszú és unalmas és lassú, magát a várost, pláne a Nagyerdőt imádom és összességében jól érzem itt magam.

Ha érdekelnek aktualitások így az orvosival kapcsolatban vagy bármi (mivel még másodéves vagyok), akkor írj privátban és nagyon szívesen válaszolok.

2021. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!