Lehetek még valaha orvos?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy korai még ezen gondolkodnom.


Szóval körülbelül tavaly nyáron kezdtem el gondolkodni azon, hogy szeretnék orvos lenni. Anyukám is egészségügyi dolgozó, régen sokszor mentem elé a kórházhoz, és mindig is tetszett a légkör.

Sokat olvastam ezekről, hogy milyen az orvosi, mennyit kell tanulni, tapasztalatokat, stb. Kicsit megijedtem, hogy ha kb. semmi szabadidőm nem lesz, akkor mikor fogok élni, és majd családot alapítani, szociális életét élni. És a magoláshoz se vagyok nagyon hozzá szokva, jó tanuló vagyok, 4.5 átlagom van, viszont őszintén szólva nem igazán szoktam otthon leülni, és tanulni. Dogák előtt általában átolvasom amit kell, és emlékezek, így vannak jó jegyeim. De amikor olyat kell megtanulnom ami tényleg érdekel, akkor azt is elég könnyen megtanulom. Szeptembertől megyek középiskolába, és akkor szerintem muszáj lesz hozzászoknom az otthoni tanuláshoz.


Szóval mivel "megijedtem" attól, hogy orvosi egyetemre jelentkezzek majd érettségi után, így nem biosz-kémia szakra jelentkeztem gimibe, hanem egészségügyi középiskolába (technikum, 5 éves) . És úgy terveztem, hogy onnan majd tovább tudok tanulni diplomás ápolóra, vagy valami ilyesmi szakra. Amibe szeptembertől fogok járni iskola, annak a PTE a fenntartója, és ha jól olvastam akkor elvileg ez pluszpont lehet jelentkezésnél (azt hiszem az orvosira pont nem, de nem biztos), de ebben nem vagyok biztos.

Eleve nem is tudom hogy egy ilyen iskolából nehezebb lenne bekerülni orvosira, azt olvastam itt gyakorin , hogy be lehet kerülni, csak sokkal nehezebb.


De nem tudom kiverni a fejemből az orvosis álmomat. Tudom, lehet elég furának/viccesnek tűnhet, hogy még el se kezdtem a középiskolát, de már azon gondolkodom mi lesz az érettségi után, de én ilyen vagyok, szeretek előre tervezni.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. máj. 5. 00:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Nincs semmi plusz pomt ha PTE gyakorló iskolájába jársz.

Ha tanulsz, jó lesz az érettségi meglesz a kellő pontok simán felvesznek orvosira.

Onnan meg a szorgalmadon múlik bent maradsz e

2021. máj. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban nagy előny, ha tudod, hogy mi akarsz lenni, én még 23 évesen se igazán tudom, úgyhogy respect. Ha ez az álmod, akkor feküdj rá a kémiára, s a bioszra nagyon, plusz a nyelvekre, de nem lesz itt gond, hiszen érdekelni fog, amit tanulsz.
2021. máj. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A kémia nagyon nehéz, de ha megérted akkor azért egyszerűbb dolgod van. Úgyhogy nem gondolod korán ezt az orvosis dolgot, de nagyon feküdj rá a kémiára.
2021. máj. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
A diplomás ápolói szak sem könnyű, sokan kibuknak, és az is 4 éves, ami a 6 éves orvosival szemben csak 2 év nyereség, ami azért nem túl sok. Ráadásul a technikummal is elveszítesz egy évet. S hosszabb távon orvosként mindenképpen több lehetőséged lesz jól fizető magánpraxist folytatni. Ápolóként sajnos a perspektívád egy nyugdíjig húzódó közalkalmazotti állás lesz egy kórházban, s valószínűleg ugyanúgy vállalnod kell éjszakai és hétvégi ügyeleteket, mint a kórházi orvosoknak. Úgyhogy az ápolói pályának semmi relatív előnye nincs az orvosihoz képest. Én a helyedben megfontolnám, hogy egy év után átjelentkezzek normál gimnáziumba. Az a gond, hogy az orvosihoz két emelt érettségi kell (biológia és fizika vagy kémia), s az egészségügyi technikumban tanult fizika vagy kémia nem fog a nyomába sem érni annak, amit egy emelt óraszámú gimnáziumban kapnak a tanulók. Szóval jó eséllyel magántanárhoz kell járj majd, hogy labdába rúghass a felvételin, ha technikumban végzel.
2021. máj. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
Írsz egy emelt biosz és vagy egy fizika vagy egy kémia emeltet. Ha mindkettő sikerül 80+ százalékosra akkor bekerülsz az orvosira.
2021. máj. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A technikumokban komplex természettudomány lett. Eü-n nem tudom mi menni ideig maradt, de kisgyermekgondozósoknak biosz végig van, de kémia csak 9.-ben volt. Az eü azért másabb, de utána kell nézni a tárgyaknak...
2021. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Én is eü.-i, akkor még szakgimnáziumba jártam és igazából nem bántam meg, de sajnos ott nem volt elég erős az oktatás és pluszban ráment két évem az érettségikre, de lehet, hogy meg kell toldani egy évvel, még nem tudom.

Ha ÁSZÉV-re mész, és elérsz jó helyezést (1-10), azzal kapsz 100 pontot a felvételin, egészségügyi szakokon. Én elkezdtem egyet a suli után, de az sem tetszett, ezért tanultam itthon az érettségikre mióta járvány van. Remélem jól döntöttem.

2021. máj. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi egyetemre alap az emelt biológia ÉS az emelt kémia vagy fizika érettségi.

Sajnos technikumban nehéz ezekből leérettségizni,sőt,lehet hogy nem is lehet.

2021. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Gimnázium kellene az orvosihoz. Plusz lehet hogy most még keveset tanulsz, mégis megy, ez emelt biosz, emelt kémia/fizika esetén már nem így lesz. Le kell ülni tanulni. Az egyetem is ilyen, hiába jegyzel meg sok mindent magadtól, olyan mennyiségű az anyag, hogy rá kell szánni az időt. Lényegesen kevesebb szórakozásra szánt idő jut, mint más szakokon. Persze ettől még marad némi szabadidőd, csak nem sok, jól kell beosztani. De ez ilyen, valamit valamiért.
2021. máj. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
7-es. Ez a kérdezőt semmilyen szinten nem érinti, mert a 2 kötelező emelttel úgyis max lesz neki a pluszban kapható pontszám és 100 a max.
2021. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!