Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nézik le a diplomások...

Miért nézik le a diplomások azokat a fiatalokat, akik "csak" szakmát szeretnének tanulni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 5. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem nézik le őket. Ma egy jó szakma többet érhet, mint egy diploma.
2021. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Én nem nézem, sőt örülök, hogy megy valaki szakmát tanulni, mert vannak olyan szakmák, amikre lasszóval kell fogni az embereket, mert kb. lehetetlen jó szakembert találni belőlük (pl. szerelők, lakatosok, építőmunkások... stb).


19/F/egyetemista

2021. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Akik lenézik ezeket az embereket, csak felszínes vadbarmok.

Ennek valahol a gyökere egyébként ott van, hogy még régen a diploma „elitnek” számított, kevesen tudták elérni, rengeteg munkába és pénzbe került. Manapság egy 3-as érettségivel simán be lehet jutni egyetemre, akár még államira is, részben emiatt is vesztette el az értékét a diploma, de a sznoboknak ez nem számít.

2021. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
én nem nézek le senkit akinek van valamilyen papír a kezében
2021. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Mérnökként mondom, hogy egy jó szakmával az egyetemen végzettek nagy részére rá lehet verni most fizetésben.
2021. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Én se nézem le. (Műszakon vagyok) Sőt, bár piacképes lesz remélhetőleg a szakmám, gondolkodom egy egyetem utáni okj-n, nem azért mert kellene, hanem mert érdekel.


Egy lány ismerősöm van egyedül aki egyetemistaként kissé lenézi... ő nemzetközi tanulmányokra jár...

2021. máj. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Én amúgy pont azt tapasztalom, hogy a mindenhez is értő alkesz melósok nézik le azt akinek több diplomája van, kiegyensúlyozott és nem issza el a fizetését, hanem egyről a kettőre jut, nem hisztizik mindenen és széles látókörű úgy általában.
2021. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív visszajelzéseket! :)
2021. máj. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!