Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinus nemzetközi kapcsola...

A Corvinus nemzetközi kapcsolatok, vagy az ELTE TÁTK nemzetközi tanulmányok szaka a jobb?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek és a lehető legtöbb szempont érdekel ezzel kapcsolatban 😁; oktatás színvonala, vizsgák nehézsége, későbbi elhelyezkedés, egyetemi élet, bulik hol jobbak stb.

#továbbtanulás #Corvinus #ELTE TÁTK #nemzetközi kapcsolatokat
2021. máj. 7. 15:26
 1/9 palfydanka ***** válasza:
Ez engem is érdekel, nár én már jelentkeztem, és idén felvételizek:)
2021. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1-es melyiket választottad?
2021. máj. 7. 17:17
 3/9 palfydanka ***** válasza:
Én első helyre Corvinust, második helyre ELTE-t jelöltem, már csak az a kérdés hova vesznek fel
2021. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szurkolok hogy meglegyen 😁 ha más nem ír, majd tőled kérdezek, hogy milyen 🤣
2021. máj. 7. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem pont erre jártam, de hasonló körökben mozgok, így tudok véleményt nyilvánítani.


Mivel relatíve könnyű szakról van szó, így mindkét egyetemen könnyű teljesíteni, talán a Corvinuson van egy-két kevésbé kedvelt tanár.


Az elhelyezkedés mindkét egyetem után kifejezetten nehéz. Csak azok tudnak szakmán belül elhelyezkedni, akik az egyetem mellett plusz dolgokat is csináltak: Erasmusra mentek, nyelveket tanultak, aktívak voltak diákszervezetben, kutattak/TDK-ztak, demonstrátorok voltak stb. Érdemes minél többet kipipálni a listáról.


Az egyetemi élet kapcsán jön elő a Corvinus előnye: sokkal jobbak az ilyen irányultságú szakmai diákszervezetek, és jobban be is vonják az ilyen pályán dolgozókat. Ezekre általában más egyetemekről is lehet jelentkezni, de kényelmesebb, ha eleve Corvinusos hallgató vagy.


Egyébként mindkét egyetem jó bulikat szervez.

2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 5-ös ez nagyon kielégítő volt🙏 nagyon gondolkozok, hogy jogot vagy nemzetközi tanulmányokat hallgassak
2021. máj. 24. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
A kettő közül inkább a jogot ajánlom. Több irányba el lehet vele menni, beleértve a nemzetközit is.
2021. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha meg lennének kérdéseim a nemzetközi tanulmányok szakkal, irhatok majd neked?
2021. máj. 24. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2021. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!