Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-re szeretnék továbbtan...

Az ELTE-re szeretnék továbbtanulni anglisztika alapszakon, utána mik a legjobb lehetőségek tanulás, majd munka terén?

Figyelt kérdés
Az angol és az irodalom miatt szeretnék leginkább, érdekel a tolmácsolás is de nem tudom mit hozhatnék még ki belőle. Tanár viszont nem szeretnék lenni.

2021. máj. 7. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos a mai világban nem igazán van már szükség angol tolmácsokra, mert a legtöbb ember legalább az anyanyelvén és angolul beszél. Keress egy másik nyelvet (ajánlom az összes keletit), ami érdekel és végezd el egymás mellett a kettőt, ha az anglisztikát mindeképpen meg szeretnéd tartani. Kína/japán tolmácsként nagyon jól el lehet helyezkedni. Az anglisztikával nem, de a kettő kombója az tökéletes.
2021. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Előbb ne bukj meg! Valaszthattal vna vmi hazsnakhatobb szakot
2021. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nézd meg a Felvin a DPR-ben (Diplomás Pályakövetési Rendszer), hol helyezkednek el legtöbben ezzel a szakkal. Soknak semmi köze magához az anglisztikához, de az, hogy jártál egyetemre és beszélsz nyelvet jelzi azt, hogy valószínűleg tudsz gondolkodni és beletanulni más szellemi munkába is.


Egy jó tanács: maga az angol nyelv miatt nem érdemes anglisztikára menni. A közhiedelemmel ellentétben, ez a szak nem gimis angolóra szteroidon, hanem elvárja, hogy már eleve magas szintű angoltudással érkezz. Viszonylag kevés nyelvfejlesztés óra van.


#1-gyel nem értek egyet, hiszen rengeteg, elvileg angolul beszélő embernek a nyelvtudása kimerül abban, hogy Netflixen elnézeget feliratos filmeket és maximum egy kávét tudna rendelni külföldön kézzel-lábbal, de ha mondjuk hivatalos környezetben kéne folyékonyan tárgyalnia angolul, megállna a tudománya. Szóval az, hogy nem igazán van szükség tolmácsokra, nagyon sarkos állítás.


Más idegen nyelvet beszélni pluszban abszolút nyerő, tolmács mesterszakra pedig muszáj. Német, francia az EU-ban tökéletes, de bármi, ami tetszik neked. Szerintem a lényeg, hogy szeresd, ne csak pusztán stratégiai okból akard tanulni a nyelveket, mert azt úgyse lehet igazán tudni, mire lesz "szükség" harminc év múlva.


Azt mondják, az anglisztika jolly joker szak, és ez teljesen jogos, mert nagyon sok mindenbe (kulturális, történelmi, nyelvészeti, irodalmi tárgyak vannak) ad betekintést, sokat formálhatja a világnézeted. Viszont nem kapsz egy kézzelfogható szakmát, ahonnan egyenes út vezetne egy konkrét munkakörbe. Ebben az a jó és az a rossz is egyszerre, hogy rajtad múlik, mihez kezdesz vele.


Dolgozhatsz IT supportban multinál, szállodai recepción, szövegíróként, és igen, a mekiben is, gyakorlatilag bárhol. Az ambíciódtól függ. Mivel anglisztika alapszak mellett simán lehet dolgozni, szerintem érdemes gyakornoknak jelentkezni olyan helyekre, ami téged érdekel, vagy önkénteskedni, hogy szerezz egy kis tapasztalatot, és találj valamit, ami hozzád illik.

2021. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves masodik mint ahogy IRTAM szeretnek meg nem dontottem, hamar ilyen okos vagy kerlek ird meg te mivel foglalkozol… es nyilvan nem siman anglisztika alapszakkal szerettem volna dolgozni menni!
2021. máj. 13. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!