Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha engem kifejezetten a Data...

Ha engem kifejezetten a Data Science érdekel, tehát ezt szeretném majd MSc-n tanulni külföldön, akkor itthoni egyetemről a programtervező vagy a gazdaságinformatikus alapképzést lenne okosabb döntés elvégeznem ?

Figyelt kérdés
A válaszokat, szavazatokat előre is köszönöm!

2021. máj. 7. 23:23
A kérdező szavazást indított:
Programtervező Informatikus
Gazdaságinformatikus
10 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Gazfinfo semmiképp, a másik opció mérnökinfo lehetne.

És attól függ, hogy mennyire tudod célirányosan, hogy mi érdekel. Az alap matekot mindenhol megkapod, de sokkal elméletibb a proginfo, ami miatt nem biztos, hogy alkalmazási területekre rálátsz majd, hogy te hol szeretnéd alkalmazni a tudásod. viszont elméletisége miatt mélyebb tudást is kapsz.

Ezzel szemben mérnökinfon gyakorlatiasabb a képzés és szélesebb területet fed le.

2021. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Én a matek alapszakot javasolnám, de ha mindenképp e kettő közül kell választani, akkor proginfó inkább.
2021. máj. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A Data Science és más AI-hoz tartozó dolgok magas szintű matektudást igényelnek, ezért is szokták MSC-n tanítani.

A PTI-n (prgogramtervező i.) kicsit mélyebb a matek, gazdinfón viszont több olyan gazdasági elemzést látnál ami,pl Data Scienceben is megjelenik.

Ha a gazdinfót választod ,érdemes a matekra több energiát fektetned majd.

De egyik sem rossz döntés, főleg ha egyetem mellett online bevállalsz ilyen kis kurzusokat. Ezek később nagy hasznodra válnak majd.

2021. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Bármelyik infós BSc-vel illetve matek alapképzéssel jól jársz, nem tudsz nagyon mellélőni ezekkel.

Szerintem az #1-es nagyon nincs tisztában a dolgokkal gazdinfóval kapcsolatban, gondolom ő is az idétlen "kétszékes" véleménnyel bír :D

Én például ehhez a területhez előrébb venném a gazdinfót a mérnökinfótól is.


Azt válaszd amelyik jobban tetszik.

2021. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

#4

Azért mert lepontoztak még nem lesz igazuk.

A legtöbb ember láthatóan tippelget, hogy mi lehet a megfelelő és nem azért ír, mert a területen szerzett sok éves tudása alapján mondja.


A gazdinfo azért gyenge, mivel a matek szintjén sokszor a mérnökinfo alatt van, ami alapvetően még nem probléma önmagában, viszont emellett alkalmazás területeket sem igazán mutat hozzá, és ha csak azt végzi valaki, akkor nagyon "szűk" területekhez ért majd.

A mérnökinfon jellmezően erősebb matek van - nem olyan erős, mint proginfon -, viszont sokkal szélesebb az a terület, amit a képzés során a hallgató megismer.


A példa kedvéért, igen, ha egy excel táblázathoz akarsz összesen érteni, akkor nyilván nem kell mérnökinfo - mondjuk ahhoz gazdinfo se - a proginfo bőven elég háttértudást ad. Viszont ha mondjuk már nem ilyen egyszerű az élet és mobiloktól gyűjtesz adatokat, ahol ki kell találni, hogy mit és hogy gyűjts a hálózaton, hogy megfelelő kihasználtságod legyen, akkor a hálózati ismeretek már mérnökinfos terület elsősorban.

Az 5G és az IoT rendszerekből gyűjtött adatok pedig elsősorban ilyenek (lesznek).


A gazdinfo a mérnökinfo és proginfo közti gyenge átmenet data science szempontjából. Ami miatt a gazdinfot választanád a mérnökinfoval szemben, azt a proginfo jobban tudja. És amikor a gazdinfot választanád a proginfoval szemben, azt a mérnökinfo tudja jobban.


Mellesleg, itthon a gazdinfo azért sem jó, mivel gyenge a képzése. Nem igazán van jó gazdinfos képzés az országban.

Nekem is van jó pár gazdinfos ismerősöm, 1-2 kivételtől eltekintve a többség nem angyon ért semmihez. Elképzelhető, hogy én ismerek rossz embereket, de tagadhatatlan, hogy ha valaki jó IT képzést szeretne, akkor vagy az ELTE proginfo vagy a BME mérnökinfo játszik.

Elsősorban ez ad olyan tudást, ami után esetleg ki tud valaki menni külföldre egy jobb egyetemre.

2021. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

#5 Az általánosítás, az ismerősöd ismerőse, semmit nem tudnak, és a hozzá nem értésed..

Megspórolhattad volna magadnak ezt a pár percet amivel próbálgatod magad igazolgatni, de nincs szükség rá, hisz aki valóban érti a témát, tudja hogy még csak a felszínét sem kapargatod annak amibe te itt most belekukacoskodtál 🙃

2021. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6

Szép munka, sikerült 4 sorban ellent mondanod magadnak. :DDD

Mellesleg, a kérdés általánosan kérdez rá, ahogy mindenki általánosságban válaszol, szóval elég nevetséges, hogy számonkérsz valakin olyan dolgot, amit te is elkövetsz.


Másrészt, az tényleg nem jelentene semmit, hogy én mit tapasztalok az ismerőseimen keresztül a gazdinfo képzésen, viszont pont te voltál, aki szerint nem vagyok tisztában a dolgokkal, így ezért jegyeztem ezt meg.

Ilyen szempontból pedig ennek a megjegyzése is szánalmas, mivel pont te utaltál rá. :)


Harmadrészt, ha bármiben tévedtem volna, akkor most cáfoltál volna, ahelyett terelsz és személyeskedsz, mint egy kisgyerek.

Véletlenül sem utal arra, hogy te mennyire értesz hozzá. :DD

2021. máj. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Én a matek alapszakot ajánlanám, ha Magyarországon maradnál. Én külföldön tanulok egy nagyon nívós egyetemen, itt mondjuk eleve nincs megbontva a szakok 99%-a, így én is matematikus szakra járok, 5 éves, osztatlanra. Itt a matematikus képzésen belül lehet felvenni ezt minorként. Gazdasági informatikus szak itt pl. nem is létezik egyáltalán. Ezzel nem azt mondom, hogy egy rossz szak, hisz nem ismerem, nem látok bele. Itt matematikus szakon nagyon megtanítják nekünk a programozást is és nem elavult nyelveken. Ha már itt tartunk ajánlanám, hogy ne alapszakra menj, hanem osztatlanra külföldön. Nekem nagyon bejött. Lényegében mind1 melyik országba mennél, ha nyugatabbra/északabbra van Magyarországtól és beszéled az ország nyelvét és/vagy az angolt.
2021. máj. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... Van egyetem, ahol van kifejezetten adatelemzői szakirány is a gazdinfón...

Gondoltam egy alapszaknál az már elég, aztán majd mesterszakon jobban specializálódom.

Szerintem leginkább a Python és SQL nyelveket érdemes elsőnek elsajátítanom, ha ez a terület érdekel.


Korábban kiírtam egy kérdést, hogy érdemes e matematika alapszak mellett elvégeznem egy online, akkreditált kurzust (nem nevesítettem ugyan, de a computer scince szakra gondoltam)...


Az alatt a kérdés alatt nem ismertettem a céljaimat, de a többség azt mondta hogy nem érdemes egyszerre több szakot vinni...

2021. máj. 8. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, elsőnek kezdjük ott, hogy adatelemző nem egyenlő adattudós. Másrészt nem, nem kell a nyelvekkel kezdened, mert ezeket gyorsan eltudod sajátítani és ez lesz a legkisebb problémád a karriered során.


Már jobb ha most tisztába vagy azzal, hogy az adattudomány az hardcore matek, semmi köze nincs a programozáshoz, NEM egy informatikus leszel és SQL az egyetlen erősen infós dolog az egész szakmában (python is nyílván az, de ott matekos librarykkal dolgozol majd és senkit nem érdekel a clean code). Szóval állj neki matekozni, proginfón minden analízist tanulj meg ötösre, majd szabadidődben ezek után elkezdhetsz ML algoritmusokat és adatelemzést tanulgatni otthon + elkezdhetsz pythonnal, sql-el komolyabban foglalkozni. Ezek után pedig msc-n szintén minden matekot ötösre tanulj meg és gxakorolj szabadidődben, majd msc után megint tanulj rengeteg matekot és pár év után a világon bárhol kapsz állást ahol szeretnél (ha beszélsz angolul).



Ui:

-Szerintem matek bsc-vel jársz a legjobban, mert hidd el, programozni szinte bárki megtud tanulni, de felsőbb matekkal hányan képesek dolgozni? Másrészt matek bsc-n is van infó, meg utána mehetsz infós msc-re ha szeretnél, meg egy matek bsc után nagyon erős alapod lesz, bármit megtudsz majd tanulni egyedül amire szükséged van matekból.

2021. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!