Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a fogorvosi...

Mennyire nehéz a fogorvosi asszisztens képzés?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:34
 1/4 anonim válasza:
Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert engem is ez érdekelne, de még én sem kaptam választ. Azért írtam, hogy megtaláljam a kérdésed, ha érkezik rá válasz.
2021. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Fogorvosként válaszolok. Egyáltalán nem nehéz, eléggé lerövidült maga a képzés ideje is és sajnos a tananyag is, bár az oroszlán részét úgyis gyakorlat közben tanulja meg az ember. Sajnos a szakma eléggé felhígult (ez ugyanúgy igaz például a fogorvosi képzésre is, de én pl egyetem előtt tanultam gyógyszertári asszisztensnek, hát ott is eléggé gyenge volt a felhozatal), rengeteg asszisztenst engednek útjukra úgy, hogy mindeközben sajnos nemhogy megfelelő tudás birtokában nincsenek, de alapvető kompetenciák hiányában is szenvednek, mint az anyanyelvük ismerete. Viszont pont emiatt nagyon nagy igény van értelmes asszisztensekre, ha ügyesen választ az ember (és ha olyan vagy, akkor megengedheted magadnak, hogy válogass), akkor ki tudsz kapni egy korrekt fogorvost, aki ezt pénz formájában honorálja is.
2021. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Te mióta vagy a szakmában? Sajnálom, hogy ennyire gyenge manapság az asszisztensség..
2021. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még a régi okj rendszerben tanultam, 2010-ben végeztem el ezt a szakmát, majd 2 év múlva lettem higiénikus. Szerintem nem volt kifejezetten nehéz, ráadásul mindent csak érintőlegesen vettünk, én sokszor utána is olvastam, mert keveselltem az infokat vagy épp nem állt össze a kép a jegyzetünk alapján.

A gyakorlat lesz az ahol a mindennapi munkádhoz szükséges alapokat meg tudod tanulni, hiszen hiába magyarázzák el a lenyomatok fajtáit elméletben, ha azt úgyis látni kell, érezni kézben az anyagot és megtanulni kikeverni.

A vizsgákhoz nem kell többet tanulni mint egy lightos főiskolai vizsgaidőszakban, ahhoz azonban borzasztó nagy szerencse kell hogy normálisabb orvos mellé kerülj normálisabb cégnél.

2021. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!