Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre való felvételivel...

Romanov8 kérdése:

Egyetemre való felvételivel kapcsolatban? Az én esetemben hogyan vonnak pontot? Ez igy lehetséges?

Figyelt kérdés

Leerettségiztem közép és emelt szinten is ugyan abbol a tárgybol.2 év eltéréssel. Az emeltem rósszul sikerült, de meglett. viszont a pontszámitó kalkulator ugyan abbol az érettségi tárgybol szamol nekem pontot mint amiböl az emelt érettségi követelményem elfogadja.

Tehat példaként. Magyar kőzepfoku érettségiböl számol pontot a kalkulátor,(mert az a legmagasabb százaléku középfokum) és a magyar emelt színtü érettségit fogadja el mint bemeneteli követelményt.

Ez lehetséges?

Ez a dolog nem üti egymást? Hogy ugyan abbol a tárgybol von pontot és fogadja el bemeneteli követelménynek, csak más szinten van a 2 érettségi???



2021. máj. 12. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz hogy egy emelt szukseges a felvetelihez akkor nem muszaj azzal szamolnia, eleg ha csak van egy. De nem teljesen ertem a kerdest😅
2021. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem lehet ilyet, ha az emeletre kapsz +50 pontot.
2021. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az emelt erettsegire nem kapok tobbletpontot, mivel 45% alatt sikerult.
2021. máj. 12. 17:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha nem érthetö leirom ujra.

Feltetel egy emelt erettsegi, es az adott szakra a minimum pontszam ugye.

Nos nekem ugy van meg a minimum pont, hogy a kozepszintu magyar erettsegim duplazza Egy masik targyal..

A bemeneteli kovetelmenynek meg ugy felelek meg, hogy van egy 45% alatti emelt szintu magyarom.

Ugy kerulok be, hogy a 70% magyarom duplazza. Meg a 60% torit.(ez a 2 targy a legjobb a tobbi eppen meglett.) Ugye 70+70 az 140. 60+60 az 120. Mert duplazza. 120+140 =260 plusz van 32 tobbletpontom az 292 pont. A felveteli kovetelmenynek meg ugy felelek meg, hogy van egy 28% emelt magyarom. De azt nem tudom, hogy most az en esetemben a szintemelovel elvesztek a kozepszintu magyarom pontjai vagy nem?

a kerdesem.: ebben az esetben felhasznalhato ugyan abbol a targybol a kozepszintu es az emeltszintu erettsegi vagy nem?

2021. máj. 12. 17:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem veszted el. Igy tenyleg el az elozo valaszom (#1) mindig azzal szamol amivel neked a legtobb pontod kijon, ha nem feltetel a szakon kulon az emelt, csak a felveteli eljarashoz kell akkor szamolhat a kozepszintuvel
2021. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kulon nem feltétel az emelt erettségi.

Csak az eljarashoz szukseges.

Igy ebben az esetben akkor tuti nem zarja a 2 ki egymast??

2021. máj. 12. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztosan...
2021. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért számolja így, mert olyan szakot választottál, ahol nem írják, hogy az egyik fekvételi tárgyból kötelező az emelt. Ilyen szak esetén elfogadja így.
2021. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tehat akkor simán felvehetnek?

És nem lehet gond abbol, hogy a tárgy emelten es kozepszinten is megvan?

Nagyon szépen koszonom mindenkinek😊

2021. máj. 12. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen felvehetnek, es miert lenne gond? Csomo enber eloszor elorehozottan kozepezik, majd emeltezik...
2021. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!