Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika és földrajz érettségive...

Fizika és földrajz érettségivel érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Földrajzból emelt szintű érettségim van, fizikából csak közép. Milyen irányban érdemes továbbtanulni ezzel a 2 érettségivel? Ezek sikerültek a legjobban.
2021. máj. 14. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon jó vagy matekból is, akkor fizika szakra. Atom jó szak, utána lehetsz vele adattudós (data scientist), mesterséges intelligencia fejlesztő, szoftverfejlesztő stb. (Nyilván továbbtanulással, de egy fizika szakkal mindenhova felvesznek.)


Ha nem vagy jó matekból akkor a földrajz-fizika szakos tanár adja magát.

2021. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meteorológia, csillagászat? Meteohoz földtudományi alapképzés aztán mester, csillagászathoz fizika alap. Földrajz-fizika tanári, fizika, földrajz, föltudomány, geológia
2021. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek nem is rosszak. Bár a fizikától kicsit tartok, mégiscsak egy középszintű érettségim van belőle. A gravitációval kapcsolatos volt a szóbeli tételem, illetve el kellett mondani a Kepler törvényeket, csinálni egy gravitációs kísérletet, egy vicc volt az egész, illetve, hogy ez pont földrajz tétel is. Nem tudom, egyetemen azért kell gondolom az emelt szintű tudás. Bár akkor nem fogadnák el csak a középszintet. Furcsa.
2021. máj. 15. 23:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb az alapoktól kezd minden természettudományos szakon a tanítás, fizikán is pl van fizika alapjai tárgy ami elég gyenge. Igazából szerintem bármit meg lehet tanulni szorgalommal, egyetemen azt vettem észre ez a legfontosabb. Ha a fizikát szertnéd ne félj tőle, meg lehet csinálni úgy is h nem emelteztél belőle.

#2 voltam

2021. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a leírtakat. Alszom rá egyet-kettőt. :D Jövőre szeretnék továbbtanulni.
2021. máj. 18. 06:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha végül a meteorológiát, geológiát, földtudományt választanád tudok róluk mesélni bőven, írj nyugodtan privátban, ha gondolod.
2021. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!