Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2021-ben orvosi egyetemre...

2021-ben orvosi egyetemre felvételizők, milyennek érzitek az eredményeiteket?

Figyelt kérdés

Ezen a héten megtörtént a biológia és kémia emelt szintű érettségi, a megoldásokat is közzétették. Mit gondoltok, hogy sikerült nektek?

Bizonyára vannak olyanok, akik másodjára felvételiznek. Szerintetek milyen nehézségű volt a két emelt? (Már aki biológia mellett kémiából érettségizett)


(Aki fizikából emeltezik, előre is sok sikert!)



2021. máj. 15. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én másodjára felvételizek, októberben már újraírtam a bioszt, viszont a kémiát most májusban írtam meg ismét. A tavalyi biosz szerintem nehéz, de talán inkább azt mondanám más volt mint a megszokott, az ideit nem néztem meg tüzetesen. A tavalyi és az idei kémiát összevetve, szerintem a tavalyi nehezebb volt, az ideiben az elmélet tök korrekt volt, szerintem nem is tudok nagyon nehéz feladatot mondani belőle,tavaly a mosószeres szövegértés és a kénsavas kísérletelemző feladat nekem durva volt. Számolási feladatokban szerintem egyformán volt nehéz, idén az volt a rossz, hogy ha az elejét nem tudtad a többi feladatrésszel sem tudtál sokmindent kezdeni. Durva kezdés volt szerintem pl az egyik feladatnál, hogy eszedbe kellett jusson az Aluminium +NaOH komplexképződése, ha ez nem volt meg akkor már az elején el lehetett rajta csúszni. Összességében úgy érzem, hogy némi hibával de jól sikerült,ehhez viszont rengeteget tanultam rá az elmúlt fél évben.
2021. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Remélem bejutsz oda ahova szeretnél:) Egyébként ha szabad kérdeznem melyik egyetem a cél?
2021. máj. 16. 12:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm én is ezt kívánom neked! Pécsi fogorvosi a célom elsősorban. Neked hogy mentek az érettségik, mi a terved?
2021. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Kémia 90 feletti lesz, a biológia 85 körüli, elsősorban a Semmelweis Egyetemre szeretnék menni ÁOK-ra, de mindegyik egyetemet megjelöltem, ahol van orvosi.

2021. máj. 17. 00:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
413-at számoltam, csak Debrecenbe jelentkeztem orvosira és gyógyszerészetre. Hátha sikerül :)
2021. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sok sikert kívánok #5 :)
2021. máj. 19. 22:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm ;) Sok sikert nektek is
2021. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Számomra össz-vissz a tavalyi kémiát könnyebbnek találtam, elöször is a tavalyi számolások könnyebbek voltak, mivel a megszokott feladatokkal lehetett találkozni, nem volt semmi új, míg hát a mostaniban már a hatos feladat meglepett. Tavaly csak az esettanulmány volt nehéz, az a hosszú kísérletelemzős se volt gáz, mert pl azt, hogy mi oldódik kék és zöld színnel, elég gyakran megkérdezik, meg a többire is rá lehetett jönni.

De szerintem az idei volt nehezebb, az elméletben elég sok pontot veszítettem, habár hozzá kell tenni, hogy egy elég figyelmetlen ember is vagyok.

Kb 55 pont körülire számítok, ami hát most édes kevés lesz az orvosihoz.

Bioszom nem lesz olyan fényes, hogy azzal feltornáztassam a pontjaimat.

Szóval ha kell itthon maradok egy évet jövőre, mindenképpen az orvosi az álmom

2021. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült, kérdező?
2021. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést #9

Szerencsére jól sikerült mindkét emelt, remélem sikerül a felvételi:)

2021. jún. 3. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!