Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiatalkorúak börtönében...

Fiatalkorúak börtönében mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem és szeretnék menni egyetemre, viszont szeptember körül letöltendő börtönre fognak ítélni, milyen szakokat tanulhatok Tökölön? Kezdhetek kint egyetemet és folytathatom bent, vagy akár levelezőn?

2021. máj. 15. 20:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Miért kaptál letöltendőt?
2021. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Hat persze, erettsegi utan 18 evesen pont a fiatalkoruak bortobebe kerulsz, kistaska. Mesz szepen a nagyok koze, hejcegnonek.
2021. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kábítószer kereskedelem miatt van eljárás ellenem és nem akarok csúszni az egyetemmel, most bejelöltem felvin több szakot is viszont olyat szeretnék bejelölni pótfelvételin amit tudok Tökölön és utána akár Kozmában folytatni
2021. máj. 15. 20:56
 4/23 A kérdező kommentje:
Mindenesetben fiatalkorúak börtönébe megyek 21 éves koromig, mivel alapból azt kért rám az ügyészség, de nem is ez a lényeg hanem hogy levelezőt csinálhatom e bent. Pontjaim egész jók lesznek, 400 felett duplázással szóval azzal nem lenne gond
2021. máj. 15. 20:58
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha belegondolsz, akkor ez lehetetlen. Ez azt jelentené, hogy (levelező esetében) heti egy napot az intézeten kívül tölthetnél, bilincsben, rendőri felügyelet mellett... nincs az a pénz, hogy heti 1 napot csak azért fizetnének egy rendőrt, hogy melletted legyen amíg te az egyetemen wellnessezel... teljesen kizárt. Örülj, ha életben maradsz amúgy. Ott ököljog van, az első napon qvára meg fognak verni, hogy tudd, hol a helyed. Be fognak csicskáztatni teljesen. Max arra lesz esélyed, hogy könyveket kapj és magad tanulj. Esetleg nyelvet.
2021. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
2. Ha az elkövetés időpontjában nem töltötte be a 18-at, akkor a fiatalkorúakba kerül, mindegy, hogy jelenleg mennyi idős. Furi, de tényleg így van. Amúgy szerintem lehet levelezőn tanulni a böribe is.
2021. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Voltam 1 évet és 6 hónapot letartóztatásban, sajnos tudom milyen bent de rengeteg cikket olvastam hogy lediplomáztak bent. Viszont engem minden esetben a jog vagy közigazgatás vonzana, amihez meglesznek a pontjaim is de nem akarom elkezdeni ha nem tudom bent folytatni
2021. máj. 15. 22:15
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Ajánlhatom esetleg a segédmunkás szakot, építkezéseken tudsz vele elhelyezkedni. A börtönben nincs más, azt hiszem az érettségire készítenek fel, egyébként meg kitanulhatsz valami szakmunkát. Diplomára valószínűleg úgysem lesz szükséged mivel a munkáltatók 99%a elítéli a börtönviselteket, és nem fognak alkalmazni sehol.
2021. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos a 8-as kommentelőnek igaza van :( A büntetett előélet nagyon sok szakmánál nem elfogadott.

Sajnálom egyébként, hogy ilyen ügybe keveredtél, mert egyébként látszik a megfogalmazásodon is, hogy te egy értelmes srác vagy, az érettségin is elég jó pontot értél el/fogsz elérni.

Sok sikert kívánok a továbbiakban, remélem nem esel majd vissza, miután kiengednek!

2021. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Van ügyvéded?? Simán elérné a feltételes büntetést... sokat számítana...
2021. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!