Valakinek tapasztalata a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem illetve a Babeș Bolyai Tudományegyetem színművész szakokkal kapcsolatban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Színművész szeretnék lenni, ezt már 3 éve eldöntöttem és folyamatosan készülök a felvételire is de még van 2 évem a gimiből. A legnagyobb álmom, hogy az SZFE-re vagy a Kaposvárra menjek színművészetire viszont erdélyi vagyok és nagy dilemmában vagyok hogy inkább itt Romániában végezzem el az egyetemet vagy menjek ki Magyarországra. A szívem egyértelműen Magyaro.-ra húz de tudom, hogy az sokkal megterhelőbb lenne anyagilag, meg bonyolultabb lenne kijutni a felvételire, felkészítőkre, nyílt napokra, ráadásul más a két országban a közoktatási rendszer, máskor vannak az érettségik stb. Éppen ezért nézegetem a romániai egyetemeket. Ezek 3 évesek, az szfe meg a kaposvári pedig 5. Van valami különbség hogy a végén milyen képesítést lehet kapni? Tényleg van egyfajta "megkülönböztetés" a magyar hallgatókkal szemben? Illetve ha Romániában végzek egyetemet van esélyem, hogy Magyaro.-n helyezkedjek el, ott szerződjek le valamelyik színháznál? Kérlek írjatok ha van valamilyen tapasztalatotok az egyetemekkel kapcsolatban vagy akármivel ezen a témakörön belül. Akár privát üzenetet is írhattok. Nagyon megköszönöm ha segítetek. (16/L)

2021. máj. 17. 17:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!