Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem Állam és Jogtudományi karról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Károli Gáspár Református Egyetem Állam és Jogtudományi karra szeretnék menni továbbtanulni. (Ügyvéd szeretnék lenni) Mi a véleményetek erről az egyetemről? Vagy inkább a Pázmányra jelentkezzek? (ELTE kizárva, nagyon nem tetszik az az egyetem.) Tapasztalatokat és véleményeket illetve tanácsokat szívesen fogadnék. Köszönöm!

2021. máj. 18. 17:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Elte jogot miért zártad ki? Vagy miért a Károli az első számodra?
2021. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A családomban több olyan ember van, aki ELTE jogi karon kezdte, aztán átjelentkezett a Károlira, és életük egyik legjobb döntése volt azt mondták. Voltam nyílt napon mindkét iskolában, és számomra a Károli sokkal szimpatikusabb mint az ELTE. Véleményem szerint akik a Károlin tanulnak jogot, szinte olyanok mint egy nagy család, ez az ELTE-ről nem mondható el. Ezért is zártam ki úgymond az ELTE-t.
2021. máj. 20. 20:03
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha így érzel, akkor szerintem próbáld meg a Károlit, főleg ha ott jónak érezted a közösséget
2021. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ezen felül azért érdekelne az ott tanulók véleménye is🥺
2021. máj. 20. 22:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyvéd akarsz lenni, akkor bármi jó szerintem, pláne, ha az elhelyezkedésben lesz segítséged. Én az Eltére járok amúgy, illetve most végzek majd, szerintem itt mindenféle közösség van, nagy a "tömeg", amit a Károli nem mondhat el, ezért is érzed családiasnak. Károlisként számolj viszont azzal, hogy nagyon sok degradáló megjegyzést fogsz hallani más egyetemekről, mivel a Károlira régóta általában az erősebb egyetemek "kibukottjai" jelentkeznek át. Ettől függetlenül én azt mondom, hogy ha a Károlit választod, akkor az önéletrajzod csinosításával foglalkozz az egyetem mellett, igyekezz gyakornoki helyeket szerezni, akár csak 3-4 hétre is.
2021. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, nagyon kedves tőled:)
2021. máj. 21. 10:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én is oda jelentkeztem! Tudod már kb mennyi pontod lesz? :)
2021. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jaaaj, én csak jövőre érettségizem:) Csak szeretek előre tervezni. Amúgy már most számolgattam a pontszámaimat és előreláthatóan 440-470 körül lesznek ha minden jól alakul. Megkérdezhetem hogy neked mennyi pontod lesz előreláthatóan? Csak viszonyításképp :)
2021. máj. 25. 18:27
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos nem lett túl jó az érettségim, úgyhogy 435-440 pontra tippelek. De neked nagyon sok sikert kívánok majd a felvételihez!
2021. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

Talán az idei pontszámok nem lesznek túl magasak😅

2021. máj. 25. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!